Lot: 1

Current Price: 1 USD Starting Bid: 1 USD Estimated: 400 - 600 USD Losing Winning

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E ATFEN YAPILMIŞ PORSELEN KAHVE FİNCANI ve TABAĞI

Epiag D.F. Czechoslovakia üretimi, damgalı. Erken dönem. Orijinal muhafazasında kahve fincanı ve tabağından oluşan takım. Fincan üzerine “Atatürk” tasviri ve “Sarayburnu” görünümü tatbik edilmiş ve “Yeni Türkiye’nin Ulu Kurucusuna Saygı” ifadesi uygulanmıştır. Tabak üzerinde ise Hatay’ın henüz eklenmemiş hali ile “Türkiye Haritası” yer almaktadır. Nadir tesadüf edilen koleksiyonluk bir örnektir. Fincan yükseklik: 5 cm. Tabak çapı: 10 cm.

- USD
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E ATFEN YAPILMIŞ PORSELEN KAHVE FİNCANI ve TABAĞI-Epiag D.F. Czechoslovakia üretimi, damgalı. Erken dönem. Orijinal muhafazasında kahve fincanı ve tabağından oluşan takım. Fincan üzerine “Atatürk” tasviri ve “Sarayburnu” görünümü tatbik edilmiş ve “Yeni Türkiye’nin Ulu Kurucusuna Saygı” ifadesi uygulanmıştır. Tabak üzerinde ise Hatay’ın henüz eklenmemiş hali ile “Türkiye Haritası” yer almaktadır. Nadir tesadüf edilen koleksiyonluk bir örnektir.

Fincan yükseklik: 5 cm.
Tabak çapı: 10 cm.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E ATFEN YAPILMIŞ PORSELEN KAHVE FİNCANI ve TABAĞI-Epiag D.F. Czechoslovakia üretimi, damgalı. Erken dönem. Orijinal muhafazasında kahve fincanı ve tabağından oluşan takım. Fincan üzerine “Atatürk” tasviri ve “Sarayburnu” görünümü tatbik edilmiş ve “Yeni Türkiye’nin Ulu Kurucusuna Saygı” ifadesi uygulanmıştır. Tabak üzerinde ise Hatay’ın henüz eklenmemiş hali ile “Türkiye Haritası” yer almaktadır. Nadir tesadüf edilen koleksiyonluk bir örnektir. Fincan yükseklik: 5 cm. Tabak çapı: 10 cm.

  USDSold
 • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E AİT ISLAK İMZALI ve İTHAFLI FOTOĞRAF-Kurtuluş Savaşı Kahramanı “İbrahim Süreyya Yiğit”e silah arkadaşı Atatürk tarafından ithaflı ve ıslak imzalı orijinal fotoğraf. Ünik eser, “Atatürk’le 30 Yıl, İbrahim Süreyya Yiğit’in Öyküsü” isimli kitapta yayınlanmıştır.

Provenans: Nuyan Yiğit Eski Koleksiyonu. / T. Koleksiyonu

Ölçüler: 14 x 9 cm.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E AİT ISLAK İMZALI ve İTHAFLI FOTOĞRAF-Kurtuluş Savaşı Kahramanı “İbrahim Süreyya Yiğit”e silah arkadaşı Atatürk tarafından ithaflı ve ıslak imzalı orijinal fotoğraf. Ünik eser, “Atatürk’le 30 Yıl, İbrahim Süreyya Yiğit’in Öyküsü” isimli kitapta yayınlanmıştır. Provenans: Nuyan Yiğit Eski Koleksiyonu. / T. Koleksiyonu Ölçüler: 14 x 9 cm.

  USDSold
 • MEDİNE MÜDÂFİİ HALASKÂR FAHRETTİN PAŞA TASVİRLİ (EL ÇİZİMİ) MURASSA ALTIN BROŞ -Ölçüler: 4 x 3 cm.
Ağırlık: 8 gr.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  MEDİNE MÜDÂFİİ HALASKÂR FAHRETTİN PAŞA TASVİRLİ (EL ÇİZİMİ) MURASSA ALTIN BROŞ -Ölçüler: 4 x 3 cm. Ağırlık: 8 gr.

  USDSold
 • ENVER PAŞA KUR’AN-I KERİM CÜZÜ-Hicri 1332-1323 tarihli. Osmanlıca “Gazi Arkadaşlarıma, Başkumandan Vekili Enver” ibareli. Enver Paşa matbu imzalı. Matbaa-i Ahmet İhsan Şürekâsı. Enver Paşa'nın üst rütbeli subay gazilere dağıttığı Kuran-ı Kerim Cüzü. Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere görselli. Üzerinde kan izleri mevcut. Nadir koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 8 x 9 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  ENVER PAŞA KUR’AN-I KERİM CÜZÜ-Hicri 1332-1323 tarihli. Osmanlıca “Gazi Arkadaşlarıma, Başkumandan Vekili Enver” ibareli. Enver Paşa matbu imzalı. Matbaa-i Ahmet İhsan Şürekâsı. Enver Paşa'nın üst rütbeli subay gazilere dağıttığı Kuran-ı Kerim Cüzü. Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere görselli. Üzerinde kan izleri mevcut. Nadir koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 8 x 9 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 18.YÜZYIL “NICOLAS-NOËL BOUTET” İMZALI SULTAN III.SELİM HAN TUĞRALI ALTIN KAKMA SULTANİ ÇAKMAKLI TÜFEK-Eserin mekanizma ve namlusu ayrı ayrı Boutet (1761-1833) imzalı. Gümüş bölümler Sultan III.Selim Han (1789-1807) tuğralı, zengin altın vermeyli. Ahşap bölümler Osmanlı Afyon İşi gümüş süslemeli. Osmanlı Hilal ve Sancaklarından oluşan Mızıka-ı Hümayun üslubu armalarla dekorlu. Sultani özelliklerde ve estetikte. Fevkalade kondisyonda. Muhtemelen Napolyon tarafından (Osmanlı’ya) hediye edilmek üzere tasarlattırılmış. Versailles Eyalet Silah Fabrikası Müdürü Boutet, Napolyon tarafından askeri kahramanlara ve yabancı devlet başkanlarına sunulacak silahları tasarlamakla görevli idi.

Silah tarihinin en büyük isimlerinden Boutet’in atölyesinde üretilen silahlardan bazıları, şimdiye kadar tasarlanmış en iyi ateşli silahlar olarak kabul edilir. Eserleri Louvre Müzesi, Victoria & Albert Müzesi, New York Metropolitan Müzesi, Wallace Koleksiyonu, Rusya Leningrad ve Moskova Müzesi'nde sergilenen Boutet’in ele geçmez ve paha biçilmez müzelik şaheseri.

Provenans: Özel Koleksiyon

Müzayede Referans: Christie’s, Exceptional Sale 13 Nisan 2016 Lot: 36 (Çift Pistol) Çekiç Fiyatı: 1.805.000 USD 

Uzunluk: 160 cm.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  FRANSIZ 18.YÜZYIL “NICOLAS-NOËL BOUTET” İMZALI SULTAN III.SELİM HAN TUĞRALI ALTIN KAKMA SULTANİ ÇAKMAKLI TÜFEK-Eserin mekanizma ve namlusu ayrı ayrı Boutet (1761-1833) imzalı. Gümüş bölümler Sultan III.Selim Han (1789-1807) tuğralı, zengin altın vermeyli. Ahşap bölümler Osmanlı Afyon İşi gümüş süslemeli. Osmanlı Hilal ve Sancaklarından oluşan Mızıka-ı Hümayun üslubu armalarla dekorlu. Sultani özelliklerde ve estetikte. Fevkalade kondisyonda. Muhtemelen Napolyon tarafından (Osmanlı’ya) hediye edilmek üzere tasarlattırılmış. Versailles Eyalet Silah Fabrikası Müdürü Boutet, Napolyon tarafından askeri kahramanlara ve yabancı devlet başkanlarına sunulacak silahları tasarlamakla görevli idi. Silah tarihinin en büyük isimlerinden Boutet’in atölyesinde üretilen silahlardan bazıları, şimdiye kadar tasarlanmış en iyi ateşli silahlar olarak kabul edilir. Eserleri Louvre Müzesi, Victoria & Albert Müzesi, New York Metropolitan Müzesi, Wallace Koleksiyonu, Rusya Leningrad ve Moskova Müzesi'nde sergilenen Boutet’in ele geçmez ve paha biçilmez müzelik şaheseri. Provenans: Özel Koleksiyon Müzayede Referans: Christie’s, Exceptional Sale 13 Nisan 2016 Lot: 36 (Çift Pistol) Çekiç Fiyatı: 1.805.000 USD Uzunluk: 160 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ ÇAKMA ABANOZ BARUTLUK-Ölçüler: 13 x 9 cm.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ ÇAKMA ABANOZ BARUTLUK-Ölçüler: 13 x 9 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 17./18.YÜZYIL “AMEL-İ ADLİ” USTA İMZALI ALTIN KAKMA MÜZELİK TEBER-Altın kakma ile "Maşallah" ibareli. Benzer örnekleri Topkapı Sarayı Müzesi ve Askeri Müze Koleksiyonu'nda bulunmaktadır.

Ölçüler: 60 x 14 cm.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  OSMANLI 17./18.YÜZYIL “AMEL-İ ADLİ” USTA İMZALI ALTIN KAKMA MÜZELİK TEBER-Altın kakma ile "Maşallah" ibareli. Benzer örnekleri Topkapı Sarayı Müzesi ve Askeri Müze Koleksiyonu'nda bulunmaktadır. Ölçüler: 60 x 14 cm.

  USDSold
 • 18.YÜZYIL ALTIN KAKMA TULWAR-18.Yüzyıl. İslamik. Tanrıların kılıcı olarak tanımlanan ve Babür döneminden beri yaygın olarak kullanılan topuzu, kabzası ve balçakları altın kakma ile stilize geometrik ve bitkisel tezyinatlı Tulwar tipi kılıç. Balçakları her iki yönde dragon formunda, topuzu kubbeli, namlusu ise oluklu. Gatka adlı dövüş sanatında da kullanılan Tulwar, Eski Hint literatürüne göre tanrıların on enstrümanından biri olup iblislere karşı kullanılmaktadır. Ele geçmesi zor, yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir.

Provenans: Özel Koleksiyon

Uzunluk: 86 cm.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  18.YÜZYIL ALTIN KAKMA TULWAR-18.Yüzyıl. İslamik. Tanrıların kılıcı olarak tanımlanan ve Babür döneminden beri yaygın olarak kullanılan topuzu, kabzası ve balçakları altın kakma ile stilize geometrik ve bitkisel tezyinatlı Tulwar tipi kılıç. Balçakları her iki yönde dragon formunda, topuzu kubbeli, namlusu ise oluklu. Gatka adlı dövüş sanatında da kullanılan Tulwar, Eski Hint literatürüne göre tanrıların on enstrümanından biri olup iblislere karşı kullanılmaktadır. Ele geçmesi zor, yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir. Provenans: Özel Koleksiyon Uzunluk: 86 cm.

  USDSold
 • ORYANTALİST 19.YÜZYIL SANCAKLI (ALTIN VERMEYLİ) RÖLYEF-“Muharebe”

Ölçüler: 14 x 10 cm.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  ORYANTALİST 19.YÜZYIL SANCAKLI (ALTIN VERMEYLİ) RÖLYEF-“Muharebe” Ölçüler: 14 x 10 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL BAŞI SULTAN II.MAHMUD HAN DÖNEMİ “EDİRNEKARİ” SARAY İŞİ ALTIN VARAK AY-YILDIZLI AYNA-Ölçüler: 92 x 42 cm.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  OSMANLI 19.YÜZYIL BAŞI SULTAN II.MAHMUD HAN DÖNEMİ “EDİRNEKARİ” SARAY İŞİ ALTIN VARAK AY-YILDIZLI AYNA-Ölçüler: 92 x 42 cm.

  USDSold
 • OSMANLI “HIDİV” PRENSES KADRİYE HÜSEYİN’E AİT ALTIN APLİKELİ FİLDİŞİ KUTU-Osmanlı. Hanedan parçası. Fildişi üzerine altın ile “Osmanlı Hıdiv Tacı” ve Eski Türkçe “Kadriye” yazısı uygulanmış. Prenses Kadriye Mısır Hıdivi Hüseyin Kamil Paşa ve Melek Turhan’ın kızıdır. Fevkalade kondisyonda. Ele geçmez gerçek koleksiyonluk eserdir.

Çap: 4 cm.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  OSMANLI “HIDİV” PRENSES KADRİYE HÜSEYİN’E AİT ALTIN APLİKELİ FİLDİŞİ KUTU-Osmanlı. Hanedan parçası. Fildişi üzerine altın ile “Osmanlı Hıdiv Tacı” ve Eski Türkçe “Kadriye” yazısı uygulanmış. Prenses Kadriye Mısır Hıdivi Hüseyin Kamil Paşa ve Melek Turhan’ın kızıdır. Fevkalade kondisyonda. Ele geçmez gerçek koleksiyonluk eserdir. Çap: 4 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ FİLDİŞİ (İNİSİYALLİ) YELPAZE-Uzunluk: 25 cm.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ FİLDİŞİ (İNİSİYALLİ) YELPAZE-Uzunluk: 25 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ “MURASSA” YAKUTLARLA BEZELİ LAPİS SAPLI FİLDİŞİ (OYMA) MÜREBBİYE ÇUBUĞU -Uzunluk: 63 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ “MURASSA” YAKUTLARLA BEZELİ LAPİS SAPLI FİLDİŞİ (OYMA) MÜREBBİYE ÇUBUĞU -Uzunluk: 63 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN İÇİN “YILDIZ ÇİNİ FABRİKA-İ HÜMÂYÛNU” ÖZEL ÜRETİMİ KONSOL SAAT-“Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu”

19.Yüzyıl. Osmanlı. Ay-yıldız imalat damgalı. Hicri 1312 tarihli. Sultan II.Abdülhamid Han (1876-1909) için Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu özel üretimi. Eserin diğer eşi Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu’nda (Envanter No: 34/442) yer almaktadır. Merkezindeki madalyon içerisine Sultan II.Abdülhamid Han tuğrası tatbik edilmiş. Saray için kallavi ebatlarda tasarlanmış. Barok üslubunda, gövdesi girlandlar ile zenginleştirilmiş “Bisquit” (sırsız) porselen konsol saat. Saat haznesi cam kapaklı, kadranı Eski Türkçe rakamlı. Eserin damga örneği “Porselencilik Tarihi” kitabı sayfa 116’da mevcut olup diğer açıklamalar sayfa 63/69’da yer almaktadır. Fevkalade kondisyonda. Diğer eşi Topkapı Sarayı Koleksiyonu’nda bulunan padişaha özel yapılmış olması sebebi ile de ayrıca büyük önem arz eden, ele geçmez müzelik şaheserdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Referans: Eserin diğer eşi “Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu”nda Envanter No: 34/442 ile kayıtlıdır.

Literatür: Eserin diğer eşi “Topkapı Sarayı Müzesi Yıldız Porselenleri” isimli kitabın 496. ve 497. sayfalarında yer almaktadır. Ayrıca “Yıldız Albümü” arşivlerinde de fotoğrafları yer almaktadır. 

Ölçüler: 33 x 30 x 23 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN İÇİN “YILDIZ ÇİNİ FABRİKA-İ HÜMÂYÛNU” ÖZEL ÜRETİMİ KONSOL SAAT-“Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu” 19.Yüzyıl. Osmanlı. Ay-yıldız imalat damgalı. Hicri 1312 tarihli. Sultan II.Abdülhamid Han (1876-1909) için Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu özel üretimi. Eserin diğer eşi Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu’nda (Envanter No: 34/442) yer almaktadır. Merkezindeki madalyon içerisine Sultan II.Abdülhamid Han tuğrası tatbik edilmiş. Saray için kallavi ebatlarda tasarlanmış. Barok üslubunda, gövdesi girlandlar ile zenginleştirilmiş “Bisquit” (sırsız) porselen konsol saat. Saat haznesi cam kapaklı, kadranı Eski Türkçe rakamlı. Eserin damga örneği “Porselencilik Tarihi” kitabı sayfa 116’da mevcut olup diğer açıklamalar sayfa 63/69’da yer almaktadır. Fevkalade kondisyonda. Diğer eşi Topkapı Sarayı Koleksiyonu’nda bulunan padişaha özel yapılmış olması sebebi ile de ayrıca büyük önem arz eden, ele geçmez müzelik şaheserdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Referans: Eserin diğer eşi “Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu”nda Envanter No: 34/442 ile kayıtlıdır. Literatür: Eserin diğer eşi “Topkapı Sarayı Müzesi Yıldız Porselenleri” isimli kitabın 496. ve 497. sayfalarında yer almaktadır. Ayrıca “Yıldız Albümü” arşivlerinde de fotoğrafları yer almaktadır. Ölçüler: 33 x 30 x 23 cm.

  USDSold
 • İSVİÇRE (BASEL) 16.YÜZYIL SEBASTIAN MUNSTER İMZALI 1550 YILINDA HEINRICH PETRI TARAFINDAN HAZIRLANMIŞ “İSTANBUL” HARİTASI / GRAVÜR-“Die Staff Constantinopel / Constantinopel Des Griechischen Keyserthumbs Hauptstatt Im Land Thracia Am Moere Gelegen” by Heinrich Petri, 1550 / SEBASTIAN MUENSTER (1489-1552)

Ölçüler: 31 x 40 cm.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  İSVİÇRE (BASEL) 16.YÜZYIL SEBASTIAN MUNSTER İMZALI 1550 YILINDA HEINRICH PETRI TARAFINDAN HAZIRLANMIŞ “İSTANBUL” HARİTASI / GRAVÜR-“Die Staff Constantinopel / Constantinopel Des Griechischen Keyserthumbs Hauptstatt Im Land Thracia Am Moere Gelegen” by Heinrich Petri, 1550 / SEBASTIAN MUENSTER (1489-1552) Ölçüler: 31 x 40 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (İKONOGRAFİK) KANDİL-19.Yüzyıl. Osmanlı. Sultan II.Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı, sah ve çeşnili. Kallavi ebatlarda. Eksiksiz. Ajurlu olarak imal edilmiş eserin tüm yüzeyi kalemişi ve repousse tekniği ile Rokoko üslubunda dekorlu. Müstesna eserin gövdesine 3 adet Meryem Ana’nın bir taht üzerinde kollarında çocuk İsa ile tasvir edildiği “Theotokos’’ ikonaları çalışılmış. İçi hazneli, üç adet gümüş askısı ve askı aparatı mevcut. Askı ve askı aparatları da tuğralı. Fevkalade kondisyonda. Osmanlı Gümüş Sanatı’nın İşçilik ve tasarım kalitesi ile ön plana çıkan, görsel yönü yüksek müzelik örneğidir.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Çap: 23 cm.
Yükseklik: 33 cm.
Zincir Yüksekliği: 42 cm.
Ağırlık: 796 gr.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (İKONOGRAFİK) KANDİL-19.Yüzyıl. Osmanlı. Sultan II.Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı, sah ve çeşnili. Kallavi ebatlarda. Eksiksiz. Ajurlu olarak imal edilmiş eserin tüm yüzeyi kalemişi ve repousse tekniği ile Rokoko üslubunda dekorlu. Müstesna eserin gövdesine 3 adet Meryem Ana’nın bir taht üzerinde kollarında çocuk İsa ile tasvir edildiği “Theotokos’’ ikonaları çalışılmış. İçi hazneli, üç adet gümüş askısı ve askı aparatı mevcut. Askı ve askı aparatları da tuğralı. Fevkalade kondisyonda. Osmanlı Gümüş Sanatı’nın İşçilik ve tasarım kalitesi ile ön plana çıkan, görsel yönü yüksek müzelik örneğidir. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Çap: 23 cm. Yükseklik: 33 cm. Zincir Yüksekliği: 42 cm. Ağırlık: 796 gr.

  USDSold
 • RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA 1892 “IVAN SVESHNIKOV” USTA DAMGALI ÇARLIK İNİSİYALLİ ALTIN VERMEYLİ “EMPERYAL” GÜMÜŞ TABAKA / 22.V 1893 MELVA-Ölçüler: 9.5 x 6 x 2 cm.
Ağırlık: 159 gr.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA 1892 “IVAN SVESHNIKOV” USTA DAMGALI ÇARLIK İNİSİYALLİ ALTIN VERMEYLİ “EMPERYAL” GÜMÜŞ TABAKA / 22.V 1893 MELVA-Ölçüler: 9.5 x 6 x 2 cm. Ağırlık: 159 gr.

  USDSold
 • ANTİKA BAROK İNCİ (BAROQUE PEARL) YAKUT ve PIRLANTALARLA BEZELİ TASARIM HARİKASI ALTIN BROŞ-Sertifika: GIA / Seri No: 1905115 New York Laboratory / April 11, 1980

Uzunluk: 7.5 cm.
Ağırlık: 20 gr.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  ANTİKA BAROK İNCİ (BAROQUE PEARL) YAKUT ve PIRLANTALARLA BEZELİ TASARIM HARİKASI ALTIN BROŞ-Sertifika: GIA / Seri No: 1905115 New York Laboratory / April 11, 1980 Uzunluk: 7.5 cm. Ağırlık: 20 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL BAŞI “SARAY İŞİ” VİYANA MİNELİ ZARF -19.Yüzyıl başı. Avusturya, Viyana. Saray işi. Altın vermeyli. Müstesna eserin gövdesine üst seviye çok renk mine tekniği ile üç madalyon içerisinde hayali “İstanbul Boğaziçi” peyzajları resmedilmiş. Osmanlı Sarayı Yüksek Erkânı’nın estetik ve zevk anlayışının en güzel örneklerinden. Ele geçmesi zor yüksek kıymette gerçek koleksiyonluk eserdir.

Yükseklik: 4 cm.
Çap: 5 cm.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  OSMANLI 19.YÜZYIL BAŞI “SARAY İŞİ” VİYANA MİNELİ ZARF -19.Yüzyıl başı. Avusturya, Viyana. Saray işi. Altın vermeyli. Müstesna eserin gövdesine üst seviye çok renk mine tekniği ile üç madalyon içerisinde hayali “İstanbul Boğaziçi” peyzajları resmedilmiş. Osmanlı Sarayı Yüksek Erkânı’nın estetik ve zevk anlayışının en güzel örneklerinden. Ele geçmesi zor yüksek kıymette gerçek koleksiyonluk eserdir. Yükseklik: 4 cm. Çap: 5 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” İSVİÇRE ALTIN MİNELİ ZARF ve PORSELEN FİNCANI-19.Yüzyıl. İsviçre, Cenevre. Saray işi. Rokoko üslubu tezyinata sahip altın zarfın gövdesine üst seviye çok renk mine tekniği ile üç madalyon içerisinde stilize floral kompozisyonlar resmedilmiş. Orijinal porselen fincanı mevcut. Osmanlı Sarayı Yüksek Erkânı’nın estetik ve zevk anlayışının en güzel örneklerinden. Ele geçmesi zor yüksek kıymette gerçek koleksiyonluk eserdir.

Yükseklik: 7 cm.
Çap: 6 cm.
Ağırlık: 24 gr.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” İSVİÇRE ALTIN MİNELİ ZARF ve PORSELEN FİNCANI-19.Yüzyıl. İsviçre, Cenevre. Saray işi. Rokoko üslubu tezyinata sahip altın zarfın gövdesine üst seviye çok renk mine tekniği ile üç madalyon içerisinde stilize floral kompozisyonlar resmedilmiş. Orijinal porselen fincanı mevcut. Osmanlı Sarayı Yüksek Erkânı’nın estetik ve zevk anlayışının en güzel örneklerinden. Ele geçmesi zor yüksek kıymette gerçek koleksiyonluk eserdir. Yükseklik: 7 cm. Çap: 6 cm. Ağırlık: 24 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” İSVİÇRE ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ MİNELİ ÇİFT ZARF ve RUS KUZNETSOV FİNCANLARI-19.Yüzyıl. İsviçre. Saray işi. Çift. Osmanlı Rokokosu üslubunda tezyinatlı. Yüksek kaide üzerinde yer alan gövdesindeki madalyonlara floral kompozisyonlar çalışılmış, etrafı asalet armaları ile zenginleştirilmiş. Dış yüzeyi ve içi zengin altın vermeyli. Rus Kuznetsov porselen fincanları ile birlikte. Orijinal muhafazası içerisinde. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren, türünün son derece estetik ve koleksiyonluk örnekleridir.

Yükseklik: 8 cm.
Çap: 6 cm.
Ağırlık: 68 gr.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” İSVİÇRE ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ MİNELİ ÇİFT ZARF ve RUS KUZNETSOV FİNCANLARI-19.Yüzyıl. İsviçre. Saray işi. Çift. Osmanlı Rokokosu üslubunda tezyinatlı. Yüksek kaide üzerinde yer alan gövdesindeki madalyonlara floral kompozisyonlar çalışılmış, etrafı asalet armaları ile zenginleştirilmiş. Dış yüzeyi ve içi zengin altın vermeyli. Rus Kuznetsov porselen fincanları ile birlikte. Orijinal muhafazası içerisinde. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren, türünün son derece estetik ve koleksiyonluk örnekleridir. Yükseklik: 8 cm. Çap: 6 cm. Ağırlık: 68 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOPHANE İŞİ “S.SEILER-CONSPLE” USTA DAMGALI SULTANİ ÖZELLİKLERDE KAPAKLI LÜLE ve ÇUBUĞU-Referans: Tophane Lüleciliği / Hüseyin KOCABAŞ

Uzunluk: 45 cm.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOPHANE İŞİ “S.SEILER-CONSPLE” USTA DAMGALI SULTANİ ÖZELLİKLERDE KAPAKLI LÜLE ve ÇUBUĞU-Referans: Tophane Lüleciliği / Hüseyin KOCABAŞ Uzunluk: 45 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “BOHEM” USTA DAMGALI NARGİLE TAKIMI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Fevkalade tasarıma sahip altın vermeyli bronz seri Osmanlıca usta damgalı. Osmanlı İmparatorluğunun üst düzey yaşamı içinde oldukça popüler olan Bohem Cam Sanatı’nın Osmanlı zevkine uygun klasik Bohem üslubunda altın yaldız ve çok renk mine ile dekorlanmış zengin işçiliği ve görselliği ile dikkat çeken seçkin bir örneği. Avrupa’da Osmanlı pazarı için Türk beğenisine uygun olarak yapılan ve “Türk Camı” diye adlandırılan fevkalade kondisyona sahip eser dar uzun boyunlu ve şişkin gövdeli şişe, nargile tabağı ve yoğun altın vermeyli Osmanlı seri ile tam takımdır. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk eserdir.

Tabak çapı: 22 cm.
Uzunluk: 42 cm.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  OSMANLI 19.YÜZYIL “BOHEM” USTA DAMGALI NARGİLE TAKIMI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Fevkalade tasarıma sahip altın vermeyli bronz seri Osmanlıca usta damgalı. Osmanlı İmparatorluğunun üst düzey yaşamı içinde oldukça popüler olan Bohem Cam Sanatı’nın Osmanlı zevkine uygun klasik Bohem üslubunda altın yaldız ve çok renk mine ile dekorlanmış zengin işçiliği ve görselliği ile dikkat çeken seçkin bir örneği. Avrupa’da Osmanlı pazarı için Türk beğenisine uygun olarak yapılan ve “Türk Camı” diye adlandırılan fevkalade kondisyona sahip eser dar uzun boyunlu ve şişkin gövdeli şişe, nargile tabağı ve yoğun altın vermeyli Osmanlı seri ile tam takımdır. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk eserdir. Tabak çapı: 22 cm. Uzunluk: 42 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 18.YÜZYIL “EDİRNEKARİ” ÇARKIFELEK MOTİFLİ TEMPERA ve ALTIN BEZEME (AYNALI) ORTA LEVHASI-Ölçüler: 90 x 37 cm.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  OSMANLI 18.YÜZYIL “EDİRNEKARİ” ÇARKIFELEK MOTİFLİ TEMPERA ve ALTIN BEZEME (AYNALI) ORTA LEVHASI-Ölçüler: 90 x 37 cm.

  USDSold
 • HATEMKÂRÎ SANATININ ZİRVESİ HİCRİ 1321 TARİHLİ “FERÂMERZ” USTA İMZALI ÇİFT KAPAK MÜZELİK MAHFAZA-“Nâzimüddevle hazretinin buyruğu üzere, Bu sanatın üstadı Ferâmerz, 1321”

Ölçüler: 53 x 41 x 6 cm.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  HATEMKÂRÎ SANATININ ZİRVESİ HİCRİ 1321 TARİHLİ “FERÂMERZ” USTA İMZALI ÇİFT KAPAK MÜZELİK MAHFAZA-“Nâzimüddevle hazretinin buyruğu üzere, Bu sanatın üstadı Ferâmerz, 1321” Ölçüler: 53 x 41 x 6 cm.

  USDSold
 • MİHRİ MÜŞFİK HANIM (1886-1954)-Eski Türkçe İmzalı. Kağıt üzeri pastel boya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:211

Ölçüler: 45 x 33 cm.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  MİHRİ MÜŞFİK HANIM (1886-1954)-Eski Türkçe İmzalı. Kağıt üzeri pastel boya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:211 Ölçüler: 45 x 33 cm.

  USDSold
 • AHMET ZİYA AKBULUT (1869-1938)-‘’Mustafa Râkım Efendi Türbesi’’

İmzalı (arkası) “Ahmed Zia” olarak. Hicri 1325. Duralit üzeri yağlıboya.
Eser, sanatçının oğlu Necmettin Akbulut tarafından “Zümbül efendi türbe ve camisine ait bu resim Pederim Ahmed Ziya tarafından 1325 senesinde yapılmıştır. Ressam Ahmed Ziya’nın oğlu Necmettin Akbulut” şeklinde onaylıdır. Islak imzalı belge tablonun arkasındadır.

Ekspertiz: Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından ekspertiz edilip onaylanmıştır.

Provenans: Akbulut Ailesi Eski Koleksiyonu. Eser, sanatçının oğlu Necmettin Akbulut tarafından tasdiklidir. 

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:92

Ölçüler: 33 x 41 cm.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  AHMET ZİYA AKBULUT (1869-1938)-‘’Mustafa Râkım Efendi Türbesi’’ İmzalı (arkası) “Ahmed Zia” olarak. Hicri 1325. Duralit üzeri yağlıboya. Eser, sanatçının oğlu Necmettin Akbulut tarafından “Zümbül efendi türbe ve camisine ait bu resim Pederim Ahmed Ziya tarafından 1325 senesinde yapılmıştır. Ressam Ahmed Ziya’nın oğlu Necmettin Akbulut” şeklinde onaylıdır. Islak imzalı belge tablonun arkasındadır. Ekspertiz: Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından ekspertiz edilip onaylanmıştır. Provenans: Akbulut Ailesi Eski Koleksiyonu. Eser, sanatçının oğlu Necmettin Akbulut tarafından tasdiklidir. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:92 Ölçüler: 33 x 41 cm.

  USDSold
 • MİM SARIM EFENDİ (1886-1929)-Eski Türkçe ve Latince imzalı. Hicri 1322 tarihli. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 33 x 71 cm.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  MİM SARIM EFENDİ (1886-1929)-Eski Türkçe ve Latince imzalı. Hicri 1322 tarihli. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 33 x 71 cm.

  USDSold
 • FEHMİ BEY -İmzalı. Peyzaj. Kontrplak üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 22 x 33 cm.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  FEHMİ BEY -İmzalı. Peyzaj. Kontrplak üzeri yağlıboya. Ölçüler: 22 x 33 cm.

  USDSold
 • DİYARBAKIRLI TAHSİN (1874-1937)-“Adalardan”

İmzalı. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:113

Ölçüler: 37 x 50 cm.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  DİYARBAKIRLI TAHSİN (1874-1937)-“Adalardan” İmzalı. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:113 Ölçüler: 37 x 50 cm.

  USDSold
 • DİYARBAKIRLI TAHSİN (1874-1937)-“Ada Sahili”

İmzalı. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:113

Ölçüler: 37 x 50 cm.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  DİYARBAKIRLI TAHSİN (1874-1937)-“Ada Sahili” İmzalı. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:113 Ölçüler: 37 x 50 cm.

  USDSold
 • YÜZBAŞI NURİ (d.1868)-“Dalgalar”

Eski Türkçe İmzalı. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 68

Ölçüler: 27 x 42 cm.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  YÜZBAŞI NURİ (d.1868)-“Dalgalar” Eski Türkçe İmzalı. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 68 Ölçüler: 27 x 42 cm.

  USDSold
 • YÜZBAŞI NURİ (d. 1868)-Eski Türkçe İmzalı. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya.

Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 68

Ölçüler: 50 x 60 cm. 
Çerçeveli: 77 x 87 cm.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  YÜZBAŞI NURİ (d. 1868)-Eski Türkçe İmzalı. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya. Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 68 Ölçüler: 50 x 60 cm. Çerçeveli: 77 x 87 cm.

  USDSold
 • ŞEFİK BURSALI (1906-1990)-‘’Boğaziçi’ne Bakan Avlu’’

İmzalı. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 246

Ölçüler: 39 x 47 cm.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  ŞEFİK BURSALI (1906-1990)-‘’Boğaziçi’ne Bakan Avlu’’ İmzalı. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 246 Ölçüler: 39 x 47 cm.

  USDSold
 • FUAT SOYHAN (1885-1961)-“Kireçburnu Balıkçısı”

Eski Türkçe İmzalı. Eski Türkçe “24” Tarihli. Tuval üzeri yağlıboya.
Eserin arkasında sanatçı tarafından imzalı sergi etiketi mevcuttur. 

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 211

Ölçüler: 60 x 45 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  FUAT SOYHAN (1885-1961)-“Kireçburnu Balıkçısı” Eski Türkçe İmzalı. Eski Türkçe “24” Tarihli. Tuval üzeri yağlıboya. Eserin arkasında sanatçı tarafından imzalı sergi etiketi mevcuttur. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 211 Ölçüler: 60 x 45 cm.

  USDSold
 • MEHMET RÛHİ AREL (1880 -1931)-“Zeybek”

Eski Türkçe İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.
Literatüre göre sanatçı tarafından 1923 yılında yapılmıştır.

Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedik Sözlük / Sayfa: 42

Ölçüler: 65 x 54 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  MEHMET RÛHİ AREL (1880 -1931)-“Zeybek” Eski Türkçe İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Literatüre göre sanatçı tarafından 1923 yılında yapılmıştır. Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedik Sözlük / Sayfa: 42 Ölçüler: 65 x 54 cm.

  USDSold
 • HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Milli Mücadele Serisi’nden”

Eski Türkçe İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218

Ölçüler: 42 x 63 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Milli Mücadele Serisi’nden” Eski Türkçe İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218 Ölçüler: 42 x 63 cm.

  USDSold
 • HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Milli Mücadele Serisi’nden”

Eski Türkçe İmzalı. 226 tarihli. Tuval üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218

Ölçüler: 36 x 51 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Milli Mücadele Serisi’nden” Eski Türkçe İmzalı. 226 tarihli. Tuval üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218 Ölçüler: 36 x 51 cm.

  USDSold
 • DR. HİKMET HAMDİ BEY (1872-1931)-‘’Yakamoz’’

Eski Türkçe imzalı. Hicri 1329 tarihli. Kağıt üzeri karışık teknik.

Ölçüler: 30 x 45 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  DR. HİKMET HAMDİ BEY (1872-1931)-‘’Yakamoz’’ Eski Türkçe imzalı. Hicri 1329 tarihli. Kağıt üzeri karışık teknik. Ölçüler: 30 x 45 cm.

  USDSold
 • BAHRİYELİ İSMAİL HAKKI (1863-1926)-‘’Natürmort’’

Eski Türkçe imzalı. Hicri 1323 tarihli. Duralit üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:86

Ölçüler: 25 x 39 cm.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  BAHRİYELİ İSMAİL HAKKI (1863-1926)-‘’Natürmort’’ Eski Türkçe imzalı. Hicri 1323 tarihli. Duralit üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:86 Ölçüler: 25 x 39 cm.

  USDSold
 • MEHMET MUAZZEZ ÖZDUYGU (1871-1956)-“Natürmort”

İmzalı. 932 tarihli. Kontrplak üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:198

Ölçüler: 49 x 63 cm.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  MEHMET MUAZZEZ ÖZDUYGU (1871-1956)-“Natürmort” İmzalı. 932 tarihli. Kontrplak üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:198 Ölçüler: 49 x 63 cm.

  USDSold
 • KUTSAROV-İmzalı. 1919 Tarihli. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 56 x 45 cm.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  KUTSAROV-İmzalı. 1919 Tarihli. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 56 x 45 cm.

  USDSold
 • H.M. NARYAN (19.YÜZYIL)-‘’Fenerbahçe”

Ermenice imzalı. 1899 tarihli. Peyzaj. Teneke üzeri yağlıboya.

Referans: Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt:2 Sayfa:663

Ölçüler: 36 x 51 cm.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  H.M. NARYAN (19.YÜZYIL)-‘’Fenerbahçe” Ermenice imzalı. 1899 tarihli. Peyzaj. Teneke üzeri yağlıboya. Referans: Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt:2 Sayfa:663 Ölçüler: 36 x 51 cm.

  USDSold
 • Leopold ZILLER (1913-2003)-“Bosphorus”

İmzalı. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 15 x 25 cm.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Leopold ZILLER (1913-2003)-“Bosphorus” İmzalı. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya. Ölçüler: 15 x 25 cm.

  USDSold
 • JEAN KONİNCKX (19.YÜZYIL)-“Constantinople”

İmzalı. Figüratif peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 17 x 36 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  JEAN KONİNCKX (19.YÜZYIL)-“Constantinople” İmzalı. Figüratif peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya. Ölçüler: 17 x 36 cm.

  USDSold
 • FERNAND PELEZ DE CORDOVA (1820-1899)-“Café à Constantinople”

İmzalı. Kağıt üzeri karışık teknik. Eserin arkası “Fernand Pelez de Cordova, Élève de Gérôme” ibareli.

Provenans: DROUOT-RICHELIEU, Paris France / 06.08.2018 / Lot 54

Ölçüler: 30 x 25 cm.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  FERNAND PELEZ DE CORDOVA (1820-1899)-“Café à Constantinople” İmzalı. Kağıt üzeri karışık teknik. Eserin arkası “Fernand Pelez de Cordova, Élève de Gérôme” ibareli. Provenans: DROUOT-RICHELIEU, Paris France / 06.08.2018 / Lot 54 Ölçüler: 30 x 25 cm.

  USDSold
 • PHILIPPE BELLO (1831-1911)-‘’Bedeviler’’ 

İmzalı. 1905 tarihli. Kağıt üzeri karışık teknik.

Ölçüler: 20 x 30 cm.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  PHILIPPE BELLO (1831-1911)-‘’Bedeviler’’ İmzalı. 1905 tarihli. Kağıt üzeri karışık teknik. Ölçüler: 20 x 30 cm.

  USDSold
 • JEAN BRINDESI (1826-1888) İMZALI GRAVÜR / 19.YÜZYIL-“Bateau, Kaiq”

Ölçüler: 30 x 40 cm.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  JEAN BRINDESI (1826-1888) İMZALI GRAVÜR / 19.YÜZYIL-“Bateau, Kaiq” Ölçüler: 30 x 40 cm.

  USDSold
 • THOMAS ALLOM (1804-1872) İMZALI GRAVÜR / 19.YÜZYIL-“The Slave Merchant, Constantinople”

Ölçüler: 35 x 25 cm.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  THOMAS ALLOM (1804-1872) İMZALI GRAVÜR / 19.YÜZYIL-“The Slave Merchant, Constantinople” Ölçüler: 35 x 25 cm.

  USDSold
 • JEAN BRINDESI (1826-1888) İMZALI GRAVÜR / 19.YÜZYIL-“Bazar a Constantinople”

Ölçüler: 40 x 30 cm.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  JEAN BRINDESI (1826-1888) İMZALI GRAVÜR / 19.YÜZYIL-“Bazar a Constantinople” Ölçüler: 40 x 30 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “SAĞKOL AĞASI KASIM” İMZALI “MEKKE-İ MÜKERREME” TASVİRİ-Eski Türkçe imzalı. Kağıt üzeri suluboya. 19.Yüzyıl başına tarihlenen ele geçmesi zor müzelik eserdir.

Ölçüler: 63 x 96 cm.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  OSMANLI 19.YÜZYIL “SAĞKOL AĞASI KASIM” İMZALI “MEKKE-İ MÜKERREME” TASVİRİ-Eski Türkçe imzalı. Kağıt üzeri suluboya. 19.Yüzyıl başına tarihlenen ele geçmesi zor müzelik eserdir. Ölçüler: 63 x 96 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “FIRINCIZADE ÖMER ŞEVKİ” KETEBELİ ROKOKO TEZHİPLİ KUR’AN-I KERİM / HİCRİ 1259-19.Yüzyıl ortası. Osmanlı. Ketebeli (Es Seyyid Ömer Şevki) Hicri 1259 tarihli. 679 sayfa, her sayfası 15 satır. Olağanüstü Rokoko tezhipli. Altın cetvelli, altın duraklı. Orijinal deri cildi ebrulu, kambur sırtlı. Türk Hat Sanatı’nın ele geçmez, yüksek kıymette koleksiyonluk şaheseridir.

Referans: Hattatın, Ankara Milli Kütüphane Koleksiyonu’nda Hicri 1267 tarihli Mushaf-ı Şerifi, Gedik Ahmed Paşa Kütüphanesi’nde ise Hicri 1244 tarihli Silsiletü’z-zeheb adlı eseri bulunmaktadır. 

Ölçüler: 18.5 x 12 x 3 cm.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  OSMANLI 19.YÜZYIL “FIRINCIZADE ÖMER ŞEVKİ” KETEBELİ ROKOKO TEZHİPLİ KUR’AN-I KERİM / HİCRİ 1259-19.Yüzyıl ortası. Osmanlı. Ketebeli (Es Seyyid Ömer Şevki) Hicri 1259 tarihli. 679 sayfa, her sayfası 15 satır. Olağanüstü Rokoko tezhipli. Altın cetvelli, altın duraklı. Orijinal deri cildi ebrulu, kambur sırtlı. Türk Hat Sanatı’nın ele geçmez, yüksek kıymette koleksiyonluk şaheseridir. Referans: Hattatın, Ankara Milli Kütüphane Koleksiyonu’nda Hicri 1267 tarihli Mushaf-ı Şerifi, Gedik Ahmed Paşa Kütüphanesi’nde ise Hicri 1244 tarihli Silsiletü’z-zeheb adlı eseri bulunmaktadır. Ölçüler: 18.5 x 12 x 3 cm.

  USDSold
 • KEMAL BATANAY (1893-1981)-“Zerendut Hat Levha”

Ketebeli; El-Hac Kemal Batanay min telamizi Hulusi, 1385. Hicri 1385 tarihli. 

Talik hatla yazılmış. İbrahim Suresi 12. Ayet. Mealen; Dayanak arayanlar yalnız Allah'a güvenip dayansınlar.

Referans: Türk Hattatları / Sayfa:266

Ölçüler: 30 x 75 cm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  KEMAL BATANAY (1893-1981)-“Zerendut Hat Levha” Ketebeli; El-Hac Kemal Batanay min telamizi Hulusi, 1385. Hicri 1385 tarihli. Talik hatla yazılmış. İbrahim Suresi 12. Ayet. Mealen; Dayanak arayanlar yalnız Allah'a güvenip dayansınlar. Referans: Türk Hattatları / Sayfa:266 Ölçüler: 30 x 75 cm.

  USDSold
 • MEHMED TEVFİK EFENDİ (19.YÜZYIL)-“Zerendut Hat Levha”

Ketebeli. Celi Sülüs hatla yazılmış. 

Ölçüler: 30 x 60 cm.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  MEHMED TEVFİK EFENDİ (19.YÜZYIL)-“Zerendut Hat Levha” Ketebeli. Celi Sülüs hatla yazılmış. Ölçüler: 30 x 60 cm.

  USDSold
 • KAMİL AKDİK (1861-1941)-“Rabbi Yesir Duası”

Ketebeli. Hicri 1345 tarihli. Meşk. Nesih hatla yazılmış.

Referans: Türk Hattatları / Sayfa:254

Ölçüler: 26 x 30 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  KAMİL AKDİK (1861-1941)-“Rabbi Yesir Duası” Ketebeli. Hicri 1345 tarihli. Meşk. Nesih hatla yazılmış. Referans: Türk Hattatları / Sayfa:254 Ölçüler: 26 x 30 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 18.YÜZYIL TALİK HATLA YAZILMIŞ (EBRULU ve ALTIN CETVELLİ) MEŞK MURAKKA / 18 SAYFA-Ölçüler: 14 x 9 cm.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  OSMANLI 18.YÜZYIL TALİK HATLA YAZILMIŞ (EBRULU ve ALTIN CETVELLİ) MEŞK MURAKKA / 18 SAYFA-Ölçüler: 14 x 9 cm.

  USDSold
 • 18.YÜZYIL TALİK HATLA YAZILMIŞ (MESNEVİ TARZINDA) TEZHİPLİ ve ALTIN CETVELLİ 3 SAYFA ŞİİR  -Ölçüler: 28 x 17 cm.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  18.YÜZYIL TALİK HATLA YAZILMIŞ (MESNEVİ TARZINDA) TEZHİPLİ ve ALTIN CETVELLİ 3 SAYFA ŞİİR -Ölçüler: 28 x 17 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇİÇEKLİ TÜRK EBRUSU-Ölçüler: 25 x 12 cm.
53 x 42 cm. (çerçeveli)

  Lot No: 58

  Lot: 58

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇİÇEKLİ TÜRK EBRUSU-Ölçüler: 25 x 12 cm. 53 x 42 cm. (çerçeveli)

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ ALTIN (İNCİLİ) KAMÇILI ve DURAKLI 99’LUK “MERCAN” TESPİH -Uzunluk: 44 cm.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ ALTIN (İNCİLİ) KAMÇILI ve DURAKLI 99’LUK “MERCAN” TESPİH -Uzunluk: 44 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ (MERCANLI) KAMÇILI ve DURAKLI 99’LUK “ŞAH MAKSUT” TESPİH-Uzunluk: 46 cm.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ (MERCANLI) KAMÇILI ve DURAKLI 99’LUK “ŞAH MAKSUT” TESPİH-Uzunluk: 46 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ KUR’AN-I KERİM KABI-19.Yüzyıl başı. Osmanlı. Gümüş. Mercan habbelerle zenginleştirilmiş 3 adet Osmanlı gümüş para sallantılı. İçerisinde matbu Kur’an-ı Kerim bulunmakta. Repousse/kabartma ve kalemişi tekniği ile ön yüze “Camii”, arka yüze ise selvilerin arasında “Mühr-ü Süleyman” motifi çalışılmış, stilize floral motifler ile zenginleştirilmiş. Gümüş kemer askılı. Osmanlı Gümüş Sanatı’nın ele geçmesi zor koleksiyonluk örneğidir.

Ölçüler: 10 x 13 x 2.5 cm.
Kulp uzunluk: 32 cm.
Ağırlık: 303 cm.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ KUR’AN-I KERİM KABI-19.Yüzyıl başı. Osmanlı. Gümüş. Mercan habbelerle zenginleştirilmiş 3 adet Osmanlı gümüş para sallantılı. İçerisinde matbu Kur’an-ı Kerim bulunmakta. Repousse/kabartma ve kalemişi tekniği ile ön yüze “Camii”, arka yüze ise selvilerin arasında “Mühr-ü Süleyman” motifi çalışılmış, stilize floral motifler ile zenginleştirilmiş. Gümüş kemer askılı. Osmanlı Gümüş Sanatı’nın ele geçmesi zor koleksiyonluk örneğidir. Ölçüler: 10 x 13 x 2.5 cm. Kulp uzunluk: 32 cm. Ağırlık: 303 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “AMEL-İ HASAN” USTA DAMGALI GÜMÜŞ KOL DİVİTİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Sultan II.Abdülhamid Han tuğralı. Eski Türkçe “Amel-i Hasan” usta damgalı. Gümüşten mamul, cübbe kolunun içinde yani yende taşınan kol diviti. Birbirine tesbit edilmiş mürekkep hokkası ve kalem muhafazasından (kalemdan) oluşmakta. Altın vermeyli, yalın işçilikli, kazıma/kalemişi tekniği ile stilize bitkisel desenli. Hokka kapağı menteşeli, kalemdan kapağı zincir askılıklı. Fevkalade kondisyonda. Osmanlı Gümüş Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Eserin usta damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 108. sayfasında, tuğrası ise 47. sayfasında yer almaktadır.

Uzunluk: 27 cm.
Ağırlık: 316 gr.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “AMEL-İ HASAN” USTA DAMGALI GÜMÜŞ KOL DİVİTİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Sultan II.Abdülhamid Han tuğralı. Eski Türkçe “Amel-i Hasan” usta damgalı. Gümüşten mamul, cübbe kolunun içinde yani yende taşınan kol diviti. Birbirine tesbit edilmiş mürekkep hokkası ve kalem muhafazasından (kalemdan) oluşmakta. Altın vermeyli, yalın işçilikli, kazıma/kalemişi tekniği ile stilize bitkisel desenli. Hokka kapağı menteşeli, kalemdan kapağı zincir askılıklı. Fevkalade kondisyonda. Osmanlı Gümüş Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Eserin usta damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 108. sayfasında, tuğrası ise 47. sayfasında yer almaktadır. Uzunluk: 27 cm. Ağırlık: 316 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “USTA DAMGALI” GÜMÜŞ KAKMA BRONZ KOL DİVİTİ-Uzunluk: 28 cm.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  OSMANLI 19.YÜZYIL “USTA DAMGALI” GÜMÜŞ KAKMA BRONZ KOL DİVİTİ-Uzunluk: 28 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL PORSELEN (TEPSİLİ) HATTAT TAKIMI-Tepsi ölçüsü: 36 x 14 cm.
Obje yükseklik: 9 cm.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  OSMANLI 19.YÜZYIL PORSELEN (TEPSİLİ) HATTAT TAKIMI-Tepsi ölçüsü: 36 x 14 cm. Obje yükseklik: 9 cm.

  USDSold
 • TURQUERIE SANATI “SITZENDORF” PORSELEN OSMANLI BANDO TAKIMI-Osmanlı Pazarı için özel imalat. Alman, Sitzendorf imalat damgalı. Limitli üretim, numaralı. 6 adet geleneksel kıyafetleri içerisinde müzik aleti çalan Osmanlı çocuk figürlerinden oluşan realistik bando takımı. Yoğun altın yaldız bezemeler ile zenginleştirilmiş. Fevkalade kondisyonda. Estetik ve görsel yönü yüksek, koleksiyonluk örneklerdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Yükseklik: 16 cm.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  TURQUERIE SANATI “SITZENDORF” PORSELEN OSMANLI BANDO TAKIMI-Osmanlı Pazarı için özel imalat. Alman, Sitzendorf imalat damgalı. Limitli üretim, numaralı. 6 adet geleneksel kıyafetleri içerisinde müzik aleti çalan Osmanlı çocuk figürlerinden oluşan realistik bando takımı. Yoğun altın yaldız bezemeler ile zenginleştirilmiş. Fevkalade kondisyonda. Estetik ve görsel yönü yüksek, koleksiyonluk örneklerdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Yükseklik: 16 cm.

  USDSold
 • TURQUERIE SANATI 19.YÜZYIL “SAKS” PORSELEN ÇİFT FİGÜR-“Sultanın Atı ve Seyisi”

19.Yüzyıl. Alman. Damgalı. Johann Joachim Kaendler’in 1700’lerin ortalarında tasarladığı “Sultanın Atı ve Seyisi” konulu modelden. 1721 yılında Osmanlı elçisi yirmisekiz Mehmed Çelebi’nin Paris’e gönderilmesi ile özellikle Fransa’da başlayan ve öteki Avrupa merkezlerine de yayılan Turquerie Sanat Akımı’nın etkisi altında son derece görsel ve estetik şekilde tasarlanılarak imal edilmiş. 

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Ölçüler: 24 x 22 x 9 cm.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  TURQUERIE SANATI 19.YÜZYIL “SAKS” PORSELEN ÇİFT FİGÜR-“Sultanın Atı ve Seyisi” 19.Yüzyıl. Alman. Damgalı. Johann Joachim Kaendler’in 1700’lerin ortalarında tasarladığı “Sultanın Atı ve Seyisi” konulu modelden. 1721 yılında Osmanlı elçisi yirmisekiz Mehmed Çelebi’nin Paris’e gönderilmesi ile özellikle Fransa’da başlayan ve öteki Avrupa merkezlerine de yayılan Turquerie Sanat Akımı’nın etkisi altında son derece görsel ve estetik şekilde tasarlanılarak imal edilmiş. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Ölçüler: 24 x 22 x 9 cm.

  USDSold
 • SAX MEISSEN 18.YÜZYIL KONT MARCOLINI DÖNEMİ SARAY İŞİ KAPAKLI SAHAN-18.Yüzyıl. Kont Marcolini (1774-1815) dönemi, Meissen imalat damgalı. (Çifte Meç) Eserin damgası “Porselencilik Tarihi” kitabı sayfa 89’da mevcuttur. Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Çarkıfelek motifli, yoğun altın yaldız bezemeli. Kapak tutamağı realist dalında limon formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk şaheserdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Yükseklik: 13 cm.
Çap: 20 cm.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  SAX MEISSEN 18.YÜZYIL KONT MARCOLINI DÖNEMİ SARAY İŞİ KAPAKLI SAHAN-18.Yüzyıl. Kont Marcolini (1774-1815) dönemi, Meissen imalat damgalı. (Çifte Meç) Eserin damgası “Porselencilik Tarihi” kitabı sayfa 89’da mevcuttur. Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Çarkıfelek motifli, yoğun altın yaldız bezemeli. Kapak tutamağı realist dalında limon formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk şaheserdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Yükseklik: 13 cm. Çap: 20 cm.

  USDSold
 • SAX MEISSEN 18.YÜZYIL KONT MARCOLINI DÖNEMİ SARAY İŞİ SAHLEPLİK-18.Yüzyıl. Kont Marcolini (1774-1815) dönemi, Meissen imalat damgalı. (Çifte Meç) Eserin damgası “Porselencilik Tarihi” kitabı sayfa 89’da mevcuttur. Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Çarkıfelek motifli, yoğun altın yaldız bezemeli. Kapak tutamağı realist dalında çiçek formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk şaheserdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Yükseklik: 14 cm.
Çap: 8 cm.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  SAX MEISSEN 18.YÜZYIL KONT MARCOLINI DÖNEMİ SARAY İŞİ SAHLEPLİK-18.Yüzyıl. Kont Marcolini (1774-1815) dönemi, Meissen imalat damgalı. (Çifte Meç) Eserin damgası “Porselencilik Tarihi” kitabı sayfa 89’da mevcuttur. Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Çarkıfelek motifli, yoğun altın yaldız bezemeli. Kapak tutamağı realist dalında çiçek formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk şaheserdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Yükseklik: 14 cm. Çap: 8 cm.

  USDSold
 • VİYANA 18.YÜZYIL SARAY İŞİ SAHLEPLİK-18.Yüzyıl. Viyana. Damgalı (sepet damga) Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Yoğun altın yaldız bezemeli, krokodil desenli. Kapak tutamağı realist dalında çiçek formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk şaheserdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Yükseklik: 12 cm.
Çap: 8 cm.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  VİYANA 18.YÜZYIL SARAY İŞİ SAHLEPLİK-18.Yüzyıl. Viyana. Damgalı (sepet damga) Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Yoğun altın yaldız bezemeli, krokodil desenli. Kapak tutamağı realist dalında çiçek formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk şaheserdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Yükseklik: 12 cm. Çap: 8 cm.

  USDSold
 • SAX 18.YÜZYIL OSMANLI PAZARI İÇİN YAPILMIŞ PORSELEN BONBONIÈRE-18.Yüzyıl. Sax. Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Krokodil desenli, yoğun altın yaldız bezemeli. Kapak tutamağı realist dalında limon formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren, nadir koleksiyonluk eserdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Yükseklik: 12 cm.
Çap: 10 cm.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  SAX 18.YÜZYIL OSMANLI PAZARI İÇİN YAPILMIŞ PORSELEN BONBONIÈRE-18.Yüzyıl. Sax. Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Krokodil desenli, yoğun altın yaldız bezemeli. Kapak tutamağı realist dalında limon formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren, nadir koleksiyonluk eserdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Yükseklik: 12 cm. Çap: 10 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL SÈVRES PORSELEN (KUPA FORMLU) ŞEKERLİK-19.Yüzyıl. Fransız. Sèvres imalat damgalı. Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Rokoko üslubu tezyinatlı, yoğun altın yaldız bezemeli. Kapak tutamağı dalında çiçek formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk şaheserdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Yükseklik: 16 cm.
Çap: 10 cm.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  FRANSIZ 19.YÜZYIL SÈVRES PORSELEN (KUPA FORMLU) ŞEKERLİK-19.Yüzyıl. Fransız. Sèvres imalat damgalı. Osmanlı pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Rokoko üslubu tezyinatlı, yoğun altın yaldız bezemeli. Kapak tutamağı dalında çiçek formunda. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk şaheserdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Yükseklik: 16 cm. Çap: 10 cm.

  USDSold
 • ÇİN MİNG DÖNEMİ (1368-1644) OSMANLI SARAYINA YAPILMIŞ “TOMBAK APLİKELİ” BLEU-BLANC PORSELEN SÜRAHİ-Referans: Eserin damgası “Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ” kitabının 78.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 23 cm.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  ÇİN MİNG DÖNEMİ (1368-1644) OSMANLI SARAYINA YAPILMIŞ “TOMBAK APLİKELİ” BLEU-BLANC PORSELEN SÜRAHİ-Referans: Eserin damgası “Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ” kitabının 78.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 23 cm.

  USDSold
 • ÇİN MİNG DÖNEMİ (1368-1644) “TSCHEN-HUA” OSMANLI SARAYINA YAPILMIŞ BLEU-BLANC PORSELEN KÂSE-Referans: Eserin damgası “Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ” kitabının 78.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 7 x 15 cm.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  ÇİN MİNG DÖNEMİ (1368-1644) “TSCHEN-HUA” OSMANLI SARAYINA YAPILMIŞ BLEU-BLANC PORSELEN KÂSE-Referans: Eserin damgası “Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ” kitabının 78.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 7 x 15 cm.

  USDSold
 • ÇİN 18.YÜZYIL İMPARATOR JIAQING DÖNEMİ OYMA İŞÇİLİKLİ “DUAN TAŞI” AHŞAP PARAVAN -Ölçüler: 46 x 43 x 25 cm.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  ÇİN 18.YÜZYIL İMPARATOR JIAQING DÖNEMİ OYMA İŞÇİLİKLİ “DUAN TAŞI” AHŞAP PARAVAN -Ölçüler: 46 x 43 x 25 cm.

  USDSold
 • ÇİN 18.YÜZYIL TS’ING DEVRİ (ASKI KANCALI) BRONZ BUDA -Ölçüler: 26 x 16 x 5 cm.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  ÇİN 18.YÜZYIL TS’ING DEVRİ (ASKI KANCALI) BRONZ BUDA -Ölçüler: 26 x 16 x 5 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “FRANSIZ EXPORT DAMGALI” GÜMÜŞ KAPAKLI SAHAN-Referans: Eserin Osmanlı damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında, Fransız damgası ise "International Hallmarks on Silver collected by Tardy" kitabının 204. sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 11 x 14 cm.
Ağırlık: 310 gr.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “FRANSIZ EXPORT DAMGALI” GÜMÜŞ KAPAKLI SAHAN-Referans: Eserin Osmanlı damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında, Fransız damgası ise "International Hallmarks on Silver collected by Tardy" kitabının 204. sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 11 x 14 cm. Ağırlık: 310 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ KAHVEDAN-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 19 cm.
Ağırlık: 281 gr.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ KAHVEDAN-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 19 cm. Ağırlık: 281 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “DOLMABAHÇE” TASVİRLİ (AJURLU) GÜMÜŞ ZARF TAKIMI ve PORSELEN FİNCANLARI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 5.5 cm.
Çap: 4.5 cm.
Ağırlık: 244 gr.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “DOLMABAHÇE” TASVİRLİ (AJURLU) GÜMÜŞ ZARF TAKIMI ve PORSELEN FİNCANLARI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 5.5 cm. Çap: 4.5 cm. Ağırlık: 244 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ ÇUBUK LÜLESİ-Uzunluk: 70 cm.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ ÇUBUK LÜLESİ-Uzunluk: 70 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ EL AYNASI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Uzunluk: 26 cm.
Çap: 15 cm.
Ağırlık: 424 gr. (Ayna dahil.)

  Lot No: 80

  Lot: 80

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ EL AYNASI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Uzunluk: 26 cm. Çap: 15 cm. Ağırlık: 424 gr. (Ayna dahil.)

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “AZNAVUR İŞİ” GÜMÜŞ EL ŞAMDANI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 7 cm.
Çap: 14 cm.
Ağırlık: 184 gr.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “AZNAVUR İŞİ” GÜMÜŞ EL ŞAMDANI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 7 cm. Çap: 14 cm. Ağırlık: 184 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI ORİJİNAL MAHFAZASINDA “AZNAVUR İŞİ” İNİSİYALLİ İFTARİYELİK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 7 cm.
Çap: 10 cm.
Ağırlık: 91 gr.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI ORİJİNAL MAHFAZASINDA “AZNAVUR İŞİ” İNİSİYALLİ İFTARİYELİK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 7 cm. Çap: 10 cm. Ağırlık: 91 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “AZNAVUR İŞİ” GÜMÜŞ BARDAK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 8 cm.
Çap: 7 cm.
Ağırlık: 65 gr.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI “AZNAVUR İŞİ” GÜMÜŞ BARDAK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 8 cm. Çap: 7 cm. Ağırlık: 65 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI AZNAVUR İŞİ “ROKOKO MADALYONLU” GÜMÜŞ TAS-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 5.5 x 18.5 cm.
Ağırlık: 264 gr.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI AZNAVUR İŞİ “ROKOKO MADALYONLU” GÜMÜŞ TAS-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 5.5 x 18.5 cm. Ağırlık: 264 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ “ROKOKO” ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ AJURLU ÇİFT ZARF ve CEYT FİNCANLARI-Yükseklik: 7 cm.
Çap: 6 cm.
Ağırlık: 53 gr.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ “ROKOKO” ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ AJURLU ÇİFT ZARF ve CEYT FİNCANLARI-Yükseklik: 7 cm. Çap: 6 cm. Ağırlık: 53 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI ORİJİNAL MAHFAZASINDA (ÇİN PORSELENLİ) GÜMÜŞ “TÊTE À TÊTE” KAHVE FİNCANI TAKIMI / ÇİFT-Tabak çapı: 12 cm.
Yükseklik: 3 cm.
Ağırlık: 136 gr.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI ORİJİNAL MAHFAZASINDA (ÇİN PORSELENLİ) GÜMÜŞ “TÊTE À TÊTE” KAHVE FİNCANI TAKIMI / ÇİFT-Tabak çapı: 12 cm. Yükseklik: 3 cm. Ağırlık: 136 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ MAMA KABI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Çap: 11 cm.
Yükseklik: 5 cm.
Ağırlık: 73 gr.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ MAMA KABI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Çap: 11 cm. Yükseklik: 5 cm. Ağırlık: 73 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ REÇELLİK-Eserin Kaşığı Sultan II.Mahmud Han (1808-1839) tuğralıdır.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 10 cm.
Çap: 9 cm.
Ağırlık: 253 gr.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ REÇELLİK-Eserin Kaşığı Sultan II.Mahmud Han (1808-1839) tuğralıdır. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 10 cm. Çap: 9 cm. Ağırlık: 253 gr.

  USDSold
 • RUMÎ 1336 TARİHLİ AYYILDIZ DAMGAYA SAHİP “AZNAVUR İŞİ” GÜMÜŞ TATLI KAŞIĞI TAKIMI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 55.sayfasında yer almaktadır.

Uzunluk: 16 cm.
Ağırlık: 196 gr.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  RUMÎ 1336 TARİHLİ AYYILDIZ DAMGAYA SAHİP “AZNAVUR İŞİ” GÜMÜŞ TATLI KAŞIĞI TAKIMI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 55.sayfasında yer almaktadır. Uzunluk: 16 cm. Ağırlık: 196 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI ORİJİNAL MAHFAZASINDA GÜMÜŞ ZEMZEMLİK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 6 cm.
Çap: 6 cm.
Ağırlık: 29 gr.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI ORİJİNAL MAHFAZASINDA GÜMÜŞ ZEMZEMLİK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 6 cm. Çap: 6 cm. Ağırlık: 29 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ ÇAMÇAK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 7 x 17.5 cm.
Ağırlık: 215 gr.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN (1876-1909) TUĞRALI GÜMÜŞ ÇAMÇAK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 7 x 17.5 cm. Ağırlık: 215 gr.

  USDSold
 • İSLAMİK 19.YÜZYIL “TUNUS DJERBA” İMALATI “SEKKA” DAMGALI DAVUT YILDIZI MOTİFLİ GÜMÜŞ İANE TABAĞI-Referans: Eserin damgası ‘’ International Hallmarks on Silver collected by Tardy’’ kitabının 404. sayfasında yer almaktadır. 

Çap: 19 cm.
Ağırlık: 152 gr.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  İSLAMİK 19.YÜZYIL “TUNUS DJERBA” İMALATI “SEKKA” DAMGALI DAVUT YILDIZI MOTİFLİ GÜMÜŞ İANE TABAĞI-Referans: Eserin damgası ‘’ International Hallmarks on Silver collected by Tardy’’ kitabının 404. sayfasında yer almaktadır. Çap: 19 cm. Ağırlık: 152 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TASVİRİ / SELIM FARIS EFFENDY -“Album des Souverains Ottomans, Selim Faris Effendy / Constantinople 1885”

Ölçüler: 22 x 16 cm.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TASVİRİ / SELIM FARIS EFFENDY -“Album des Souverains Ottomans, Selim Faris Effendy / Constantinople 1885” Ölçüler: 22 x 16 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 1 ADET İFTİHAR MADALYASI BERATI, 2 ADET İSTİKLAL MADALYASI BERATI VE 2 ADET ŞEHADETNAME’DEN OLUŞAN KOLEKSİYON / 5 ADET-1-İftihar Madalyası Beratı; Hicri 1311 tarihli, Sultan II.Abdülhamid tuğralı, Mehmed Reşad Bey’e verilmiş 

2-İstiklal Madalyası Beratı; Miladi 1928 tarihli, İstanbul, Mülazım Sadrettin Efendi’ye verilmiş

3-İstiklal Madalyası Beratı; Miladi 1926 tarihli, İstanbul, Piyade Kaymakam Niyazi Bey’e verilmiş

4-Şehadetname; Hicri 1314 tarihli, Kuleli Mekatib-i Askeriye, Dramanlı Niyazi Efendi’ye verilmiş 

5-Şehadetname; Hicri 1308 tarihli, Soğukçeşme Mekteb-i Rüşdiyesi, 1.Alay’ın Alay Katibi, Hüsnü Efendi Mahdumu Niyazi Efendi’ye verilmiş 

Ölçüler: 56 x 41 cm.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  OSMANLI 1 ADET İFTİHAR MADALYASI BERATI, 2 ADET İSTİKLAL MADALYASI BERATI VE 2 ADET ŞEHADETNAME’DEN OLUŞAN KOLEKSİYON / 5 ADET-1-İftihar Madalyası Beratı; Hicri 1311 tarihli, Sultan II.Abdülhamid tuğralı, Mehmed Reşad Bey’e verilmiş 2-İstiklal Madalyası Beratı; Miladi 1928 tarihli, İstanbul, Mülazım Sadrettin Efendi’ye verilmiş 3-İstiklal Madalyası Beratı; Miladi 1926 tarihli, İstanbul, Piyade Kaymakam Niyazi Bey’e verilmiş 4-Şehadetname; Hicri 1314 tarihli, Kuleli Mekatib-i Askeriye, Dramanlı Niyazi Efendi’ye verilmiş 5-Şehadetname; Hicri 1308 tarihli, Soğukçeşme Mekteb-i Rüşdiyesi, 1.Alay’ın Alay Katibi, Hüsnü Efendi Mahdumu Niyazi Efendi’ye verilmiş Ölçüler: 56 x 41 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN FERMANI / HİCRİ 1315-“Abdülhamid Han bin Abdülmecid el-Muzaffer daima el-Gazi”

Üçüncü rütbeden Osmani Nişanı sahibi olan Selânik Vilayeti İstinaf Mahkemesi Ceza Reisi Reşâd Bey’e devlete hizmetlerindeki yüksek muvaffakiyetinden dolayı 8 Ramazan 1315 tarihinde Rütbe-i ûlâ sınıf-ı evvel (birinci rütbe birinci sınıf) Osmani Nişanı verildiğine dair. 7 Şevval 1315

Ölçüler: 82 x 50 cm.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN FERMANI / HİCRİ 1315-“Abdülhamid Han bin Abdülmecid el-Muzaffer daima el-Gazi” Üçüncü rütbeden Osmani Nişanı sahibi olan Selânik Vilayeti İstinaf Mahkemesi Ceza Reisi Reşâd Bey’e devlete hizmetlerindeki yüksek muvaffakiyetinden dolayı 8 Ramazan 1315 tarihinde Rütbe-i ûlâ sınıf-ı evvel (birinci rütbe birinci sınıf) Osmani Nişanı verildiğine dair. 7 Şevval 1315 Ölçüler: 82 x 50 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN ABDÜLMECİD HAN FERAŞET-I ŞERİFE / HİCRİ 1268-“Abdülmecid Han bin Mahmud el-Muzaffer daima”

Medine’de Mescid-i Nebevi’deki ve Mekke Harem-i Şerifindeki Feraşet hisselerinden, Bâb-ı Âli Tercüme Odası ve Hâcegân-ı Divan-ı Hümayun’dan Celâleddin’in zevcesi Hasibe Nesibe Hanım’a 2 Zilhicce 1267 tarihinde rubu kırât Feraşet-i Şerife’nin verildiğine dair. 9 Muharrem 1268 

Ölçüler: 78 x 56 cm.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN ABDÜLMECİD HAN FERAŞET-I ŞERİFE / HİCRİ 1268-“Abdülmecid Han bin Mahmud el-Muzaffer daima” Medine’de Mescid-i Nebevi’deki ve Mekke Harem-i Şerifindeki Feraşet hisselerinden, Bâb-ı Âli Tercüme Odası ve Hâcegân-ı Divan-ı Hümayun’dan Celâleddin’in zevcesi Hasibe Nesibe Hanım’a 2 Zilhicce 1267 tarihinde rubu kırât Feraşet-i Şerife’nin verildiğine dair. 9 Muharrem 1268 Ölçüler: 78 x 56 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.MAHMUD HAN ALTINLI ARMUDİYE-19.Yüzyıl. Osmanlı. Merkezinde Hicri 1223’de Konstantiniyye’de basılmış Sultan II.Mahmud altını mevcut. Çerçevesi gümüş ve gümüş habbelerle bezeli. Nadir koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 55 x 40 mm.
Ağırlık: 7 gr.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.MAHMUD HAN ALTINLI ARMUDİYE-19.Yüzyıl. Osmanlı. Merkezinde Hicri 1223’de Konstantiniyye’de basılmış Sultan II.Mahmud altını mevcut. Çerçevesi gümüş ve gümüş habbelerle bezeli. Nadir koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 55 x 40 mm. Ağırlık: 7 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN ARMUDİYE-19.Yüzyıl. Osmanlı. Altın. Merkezinde “Ayetel Kürsi” duası yazmakta. Altın habbelerle bezeli, orijinal kurdelası ile birlikte. Nadir koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 80 x 55 mm.
Ağırlık: 13 gr.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN ARMUDİYE-19.Yüzyıl. Osmanlı. Altın. Merkezinde “Ayetel Kürsi” duası yazmakta. Altın habbelerle bezeli, orijinal kurdelası ile birlikte. Nadir koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 80 x 55 mm. Ağırlık: 13 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN (İNCİLİ) ARMUDİYE-19.Yüzyıl. Osmanlı. Altın. İnci ve altından habbelerle bezeli. Kum incilerinden oluşturulmuş kolyesi mevcut. Saray işi. Merkezi “Maşallah” ve “Ya Hafız” ibareli. Çevresi Kuran-ı Kerim’den “Nas” ve “Felak” sureleri ile çevrili. Ebatları ve tasarımsal zenginliği ile dikkat çeken koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 85 x 70 mm.
Ağırlık: 24 gr.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN (İNCİLİ) ARMUDİYE-19.Yüzyıl. Osmanlı. Altın. İnci ve altından habbelerle bezeli. Kum incilerinden oluşturulmuş kolyesi mevcut. Saray işi. Merkezi “Maşallah” ve “Ya Hafız” ibareli. Çevresi Kuran-ı Kerim’den “Nas” ve “Felak” sureleri ile çevrili. Ebatları ve tasarımsal zenginliği ile dikkat çeken koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 85 x 70 mm. Ağırlık: 24 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ ARMUDİYE-19.Yüzyıl. Osmanlı. Altın vermeyli, gümüş. Merkezi “Maşallah” ve “Celle Celaluhu” ibareli. Çevresi “Ya Latif, Ya Baki” yazılı ve dualar ile çevrili. Nadir çıkan koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 65 x 45 mm.
Ağırlık: 9 gr.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ ARMUDİYE-19.Yüzyıl. Osmanlı. Altın vermeyli, gümüş. Merkezi “Maşallah” ve “Celle Celaluhu” ibareli. Çevresi “Ya Latif, Ya Baki” yazılı ve dualar ile çevrili. Nadir çıkan koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 65 x 45 mm. Ağırlık: 9 gr.

  USDSold
 • ABRAHAM BRUEGHEL (1631-1697)-İmzalı. Natürmort. Tuval üzeri yağlıboya. Orijinal antika altın varak çerçevesi içerisinde.
17.Yüzyıl Flaman Barok Ressam Brueghel’in başyapıtlarından, ele geçmez müzelik şaheserdir. 

Provenans: Özel Koleksiyon. (Bilgiler alıcı ile paylaşılacaktır)

Referans: E. Benezit Cilt: 1 / Sayfa, 245

Müzayede Referans: Christie's, Important Old Master Paintings 08.12.2005 Lot: 44 (Natürmort) Çekiç Fiyatı: 418.000 USD

Ölçüler: 95 x 120 cm.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  ABRAHAM BRUEGHEL (1631-1697)-İmzalı. Natürmort. Tuval üzeri yağlıboya. Orijinal antika altın varak çerçevesi içerisinde. 17.Yüzyıl Flaman Barok Ressam Brueghel’in başyapıtlarından, ele geçmez müzelik şaheserdir. Provenans: Özel Koleksiyon. (Bilgiler alıcı ile paylaşılacaktır) Referans: E. Benezit Cilt: 1 / Sayfa, 245 Müzayede Referans: Christie's, Important Old Master Paintings 08.12.2005 Lot: 44 (Natürmort) Çekiç Fiyatı: 418.000 USD Ölçüler: 95 x 120 cm.

  USDSold
 • YAKUP CEM (d.1949)-İmzalı. Abalon sedef (deniz kulağı) üzeri yağlıboya. 

Ölçüler: 14 x 10 x 3 cm.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  YAKUP CEM (d.1949)-İmzalı. Abalon sedef (deniz kulağı) üzeri yağlıboya. Ölçüler: 14 x 10 x 3 cm.

  USDSold
 • YAKUP CEM (d.1949)-İmzalı. Abalon sedef (deniz kulağı) üzeri yağlıboya. 

Ölçüler: 14 x 9 x 3 cm.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  YAKUP CEM (d.1949)-İmzalı. Abalon sedef (deniz kulağı) üzeri yağlıboya. Ölçüler: 14 x 9 x 3 cm.

  USDSold
 • W. SHUTT-“Oryantalist”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 51 x 61 cm.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  W. SHUTT-“Oryantalist” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 51 x 61 cm.

  USDSold
 • WINIFRED HOWE (d.1880)-“Natürmort”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 40 x 50 cm.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  WINIFRED HOWE (d.1880)-“Natürmort” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 40 x 50 cm.

  USDSold
 • GIUSEPPE BOTTERO (1911-2004)-“Natürmort”

İmzalı. April 79 tarihli. Duralit üzeri yağlıboya. Eserin arkasında sanatçı tarafından imzalı sergi etiketi mevcuttur.

Ölçüler: 67 x 67 cm.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  GIUSEPPE BOTTERO (1911-2004)-“Natürmort” İmzalı. April 79 tarihli. Duralit üzeri yağlıboya. Eserin arkasında sanatçı tarafından imzalı sergi etiketi mevcuttur. Ölçüler: 67 x 67 cm.

  USDSold
 • RUPEN SEROPIAN (1875-1917)-İmzalı. Portre. Kontrplak üzeri yağlıboya.

Referans: Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt: 2 Sayfa: 752

Ölçüler: 50 x 36 cm.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  RUPEN SEROPIAN (1875-1917)-İmzalı. Portre. Kontrplak üzeri yağlıboya. Referans: Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt: 2 Sayfa: 752 Ölçüler: 50 x 36 cm.

  USDSold
 • ORYANTALİST (19.YÜZYIL)	-İmzalı. İmzası okunamadı. Figüratif peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya. 

Ölçüler: 33 x 23 cm.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  ORYANTALİST (19.YÜZYIL) -İmzalı. İmzası okunamadı. Figüratif peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya. Ölçüler: 33 x 23 cm.

  USDSold
 • GAVRİLOV (19.YÜZYIL)-İmzalı. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 53 x 27 cm.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  GAVRİLOV (19.YÜZYIL)-İmzalı. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 53 x 27 cm.

  USDSold
 • YÜZBAŞI KEMAL (1872-1930)-İmzalı. 1911 tarihli. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:102

Ölçüler: 38 x 55 cm.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  YÜZBAŞI KEMAL (1872-1930)-İmzalı. 1911 tarihli. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:102 Ölçüler: 38 x 55 cm.

  USDSold
 • PERTEV BOYAR (1897-1981)-‘’Şile’de Gün Batımı’’

İmzalı. 1969 tarihli. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 175

Ölçüler: 39 x 45 cm.

  Lot No: 111

  Lot: 111

  PERTEV BOYAR (1897-1981)-‘’Şile’de Gün Batımı’’ İmzalı. 1969 tarihli. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 175 Ölçüler: 39 x 45 cm.

  USDSold
 • FERİDUN SARAÇOĞLU (1924-2013)-“Yalıköy Kaşıklı Yalı”

İmzalı. 1989 tarihli. Tuval üzeri yağlıboya. Eserin arkası sanatçı tarafından “Yalıköy Kaşıklı Yalı yıkılmadan önce” ibareli.

Ölçüler: 51 x 66 cm.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  FERİDUN SARAÇOĞLU (1924-2013)-“Yalıköy Kaşıklı Yalı” İmzalı. 1989 tarihli. Tuval üzeri yağlıboya. Eserin arkası sanatçı tarafından “Yalıköy Kaşıklı Yalı yıkılmadan önce” ibareli. Ölçüler: 51 x 66 cm.

  USDSold
 • TURQUERIE SANATI 19.YÜZYIL ROKOKO ÜSLUBU ALTIN VERMEYLİ RÖLYEF-“Köle Satıcısı”

Ölçüler: 14 x 10 cm.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  TURQUERIE SANATI 19.YÜZYIL ROKOKO ÜSLUBU ALTIN VERMEYLİ RÖLYEF-“Köle Satıcısı” Ölçüler: 14 x 10 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL “BORSÉ” İMZALI ORİJİNAL PLAKETLİ BRONZ HEYKEL -“Charmeuse de Serpents par Borsé” 

Uzunluk: 85 cm.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  FRANSIZ 19.YÜZYIL “BORSÉ” İMZALI ORİJİNAL PLAKETLİ BRONZ HEYKEL -“Charmeuse de Serpents par Borsé” Uzunluk: 85 cm.

  USDSold
 • VİYANA 19.YÜZYIL “ORYANTALİST” ABANOZ KAİDELİ BRONZ FİGÜR -Yükseklik: 18 cm.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  VİYANA 19.YÜZYIL “ORYANTALİST” ABANOZ KAİDELİ BRONZ FİGÜR -Yükseklik: 18 cm.

  USDSold
 • VİYANA 19.YÜZYIL “ORYANTALİST” ÇİFT TERRA-COTTA BÜST-Yükseklik: 40 cm. (her biri)

  Lot No: 116

  Lot: 116

  VİYANA 19.YÜZYIL “ORYANTALİST” ÇİFT TERRA-COTTA BÜST-Yükseklik: 40 cm. (her biri)

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL “LOUIS GUAY” İMZALI KALLAVİ EBATLARDA (ORYANTALİST) SERAMİK DUVAR TABAĞI-Çap: 43 cm.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  FRANSIZ 19.YÜZYIL “LOUIS GUAY” İMZALI KALLAVİ EBATLARDA (ORYANTALİST) SERAMİK DUVAR TABAĞI-Çap: 43 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ “BOHEM” 19.YÜZYIL BAŞI SAHLEPLİK -19.Yüzyıl başı. Osmanlı Pazarı için özel yapım. Sahleplik ve tabaktan oluşan “Yakuti” renkte takım. Osmanlı İmparatorluğunun üst düzey yaşamı içinde oldukça popüler olan Bohem Cam Sanatı’nın şişkin gövdeli ve altı tabaklı olarak tasarlanmış kallavi ebatlardaki örneği. Klasik Bohem üslubunda kesme tekniği ile Osmanlı zevkine uygun olarak stilize geometrik unsurlarla tasarlanmış ve yüzeyi çok renk stilize floral motiflerle bezenmiş ve altın yaldız bezemeler ile zenginleştirilmiş. Eser, şüphesiz Avrupa’da Osmanlı Pazarı için Türk beğenisine uygun olarak yapılan ve “Türk Camı” diye adlandırılan ürünlerin ve Osmanlı İmparatorluğu’nun camcılık girişimlerinde oldukça önemli izler bırakmış olan Bohemya Cam Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. 

Yükseklik: 10 cm.
Çap: 10 cm.
Tabak Çapı: 14 cm.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  FRANSIZ “BOHEM” 19.YÜZYIL BAŞI SAHLEPLİK -19.Yüzyıl başı. Osmanlı Pazarı için özel yapım. Sahleplik ve tabaktan oluşan “Yakuti” renkte takım. Osmanlı İmparatorluğunun üst düzey yaşamı içinde oldukça popüler olan Bohem Cam Sanatı’nın şişkin gövdeli ve altı tabaklı olarak tasarlanmış kallavi ebatlardaki örneği. Klasik Bohem üslubunda kesme tekniği ile Osmanlı zevkine uygun olarak stilize geometrik unsurlarla tasarlanmış ve yüzeyi çok renk stilize floral motiflerle bezenmiş ve altın yaldız bezemeler ile zenginleştirilmiş. Eser, şüphesiz Avrupa’da Osmanlı Pazarı için Türk beğenisine uygun olarak yapılan ve “Türk Camı” diye adlandırılan ürünlerin ve Osmanlı İmparatorluğu’nun camcılık girişimlerinde oldukça önemli izler bırakmış olan Bohemya Cam Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Yükseklik: 10 cm. Çap: 10 cm. Tabak Çapı: 14 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ “BOHEM” 19.YÜZYIL BAŞI SAHLEPLİK -19.Yüzyıl başı. Osmanlı Pazarı için özel yapım. Sahleplik ve tabaktan oluşan “İmparatorluk Mavisi” renginde takım. Osmanlı İmparatorluğunun üst düzey yaşamı içinde oldukça popüler olan Bohem Cam Sanatı’nın şişkin gövdeli ve altı tabaklı olarak tasarlanmış kallavi ebatlardaki örneği. Klasik Bohem üslubunda kesme tekniği ile Osmanlı zevkine uygun olarak stilize geometrik unsurlarla tasarlanmış ve yüzeyi çok renk stilize floral motiflerle bezenmiş ve altın yaldız bezemeler ile zenginleştirilmiş. Eser, şüphesiz Avrupa’da Osmanlı Pazarı için Türk beğenisine uygun olarak yapılan ve “Türk Camı” diye adlandırılan ürünlerin ve Osmanlı İmparatorluğu’nun camcılık girişimlerinde oldukça önemli izler bırakmış olan Bohemya Cam Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. 

Yükseklik: 10 cm.
Çap: 10 cm.
Tabak Çapı: 14 cm.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  FRANSIZ “BOHEM” 19.YÜZYIL BAŞI SAHLEPLİK -19.Yüzyıl başı. Osmanlı Pazarı için özel yapım. Sahleplik ve tabaktan oluşan “İmparatorluk Mavisi” renginde takım. Osmanlı İmparatorluğunun üst düzey yaşamı içinde oldukça popüler olan Bohem Cam Sanatı’nın şişkin gövdeli ve altı tabaklı olarak tasarlanmış kallavi ebatlardaki örneği. Klasik Bohem üslubunda kesme tekniği ile Osmanlı zevkine uygun olarak stilize geometrik unsurlarla tasarlanmış ve yüzeyi çok renk stilize floral motiflerle bezenmiş ve altın yaldız bezemeler ile zenginleştirilmiş. Eser, şüphesiz Avrupa’da Osmanlı Pazarı için Türk beğenisine uygun olarak yapılan ve “Türk Camı” diye adlandırılan ürünlerin ve Osmanlı İmparatorluğu’nun camcılık girişimlerinde oldukça önemli izler bırakmış olan Bohemya Cam Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Yükseklik: 10 cm. Çap: 10 cm. Tabak Çapı: 14 cm.

  USDSold
 • BOHEMYA “ÇEŞM-İ BÜLBÜL” GECE SÜRAHİSİ TAKIMI-19.Yüzyıl sonu. Bohemya mamulatı. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Bardak, sürahi ve tabaktan oluşan tam takım. Fevkalade kondisyonda. Koleksiyonluk bir örnektir. 

Yükseklik: 21 cm.
Tabak Çapı: 20 cm.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  BOHEMYA “ÇEŞM-İ BÜLBÜL” GECE SÜRAHİSİ TAKIMI-19.Yüzyıl sonu. Bohemya mamulatı. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Bardak, sürahi ve tabaktan oluşan tam takım. Fevkalade kondisyonda. Koleksiyonluk bir örnektir. Yükseklik: 21 cm. Tabak Çapı: 20 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ TAŞ OPALİN GECE SÜRAHİSİ TAKIMI-19.Yüzyıl sonu. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Bardak, sürahi ve tabaktan oluşan tam takım. Çok renk ile üst düzey stilize floral tezyinatlı. Fevkalade kondisyonda. Koleksiyonluk bir örnektir. 

Yükseklik: 19 cm.
Tabak Çapı: 19 cm.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  FRANSIZ TAŞ OPALİN GECE SÜRAHİSİ TAKIMI-19.Yüzyıl sonu. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Bardak, sürahi ve tabaktan oluşan tam takım. Çok renk ile üst düzey stilize floral tezyinatlı. Fevkalade kondisyonda. Koleksiyonluk bir örnektir. Yükseklik: 19 cm. Tabak Çapı: 19 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ OPALİN GECE SÜRAHİSİ TAKIMI-19.Yüzyıl sonu. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Bardak, sürahi ve tabaktan oluşan tam takım. Zengin altın yaldız bezemeli ve çok renk tezyinatlı. Fevkalade kondisyonda. Koleksiyonluk bir örnektir. 

Yükseklik: 22 cm.
Tabak Çapı: 19 cm.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  FRANSIZ OPALİN GECE SÜRAHİSİ TAKIMI-19.Yüzyıl sonu. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Bardak, sürahi ve tabaktan oluşan tam takım. Zengin altın yaldız bezemeli ve çok renk tezyinatlı. Fevkalade kondisyonda. Koleksiyonluk bir örnektir. Yükseklik: 22 cm. Tabak Çapı: 19 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ “KARLIKLI” GECE SÜRAHİSİ TAKIMI-19.Yüzyıl sonu. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Bardak, sürahi, tabak ve karlıktan oluşan tam takım. Kobalt renkte, zengin altın yaldız bezemeli. Fevkalade kondisyonda. Karlıklı olarak zor tesadüf edilen koleksiyonluk bir örnektir. 

Yükseklik: 24 cm.
Tabak Çapı: 19 cm.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  FRANSIZ “KARLIKLI” GECE SÜRAHİSİ TAKIMI-19.Yüzyıl sonu. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Bardak, sürahi, tabak ve karlıktan oluşan tam takım. Kobalt renkte, zengin altın yaldız bezemeli. Fevkalade kondisyonda. Karlıklı olarak zor tesadüf edilen koleksiyonluk bir örnektir. Yükseklik: 24 cm. Tabak Çapı: 19 cm.

  USDSold
 • VICTORIAN STİLİ TURKUAZ RENK KALLAVİ EBATLARDA EPERGNE / KARANFİLLİK-Yükseklik: 52 cm.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  VICTORIAN STİLİ TURKUAZ RENK KALLAVİ EBATLARDA EPERGNE / KARANFİLLİK-Yükseklik: 52 cm.

  USDSold
 • VICTORIAN STİLİ YAKUTİ RENK KALLAVİ EBATLARDA EPERGNE / KARANFİLLİK-Yükseklik: 53 cm.

  Lot No: 125

  Lot: 125

  VICTORIAN STİLİ YAKUTİ RENK KALLAVİ EBATLARDA EPERGNE / KARANFİLLİK-Yükseklik: 53 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK FİNCAN ve TABAĞI-Provenans: Momtaz Islamic Art, London

Yükseklik: 4.5 cm.
Tabak çapı: 11.5 cm.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK FİNCAN ve TABAĞI-Provenans: Momtaz Islamic Art, London Yükseklik: 4.5 cm. Tabak çapı: 11.5 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK (PLATFORM KAİDELİ) ÇUKUR TABAK-Çap: 15 cm.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK (PLATFORM KAİDELİ) ÇUKUR TABAK-Çap: 15 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SÜRAHİ-18.Yüzyıl. Osmanlı. Kütahya mamulatı. Son derece aykırı ve nadir görülen formda. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, düz halka tabanlı, şişkin gövdeli, gövde yüzeyi turkuaz renk konturlar ve stilize bitkisel motifler ile dekore edilmiş. İri taşıma kulplu ve kübik form emziğe sahip. Kütahya Seramik Sanatı’nın erken dönem ele geçmez müzelik bir örneğidir.

Yükseklik: 21 cm.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SÜRAHİ-18.Yüzyıl. Osmanlı. Kütahya mamulatı. Son derece aykırı ve nadir görülen formda. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, düz halka tabanlı, şişkin gövdeli, gövde yüzeyi turkuaz renk konturlar ve stilize bitkisel motifler ile dekore edilmiş. İri taşıma kulplu ve kübik form emziğe sahip. Kütahya Seramik Sanatı’nın erken dönem ele geçmez müzelik bir örneğidir. Yükseklik: 21 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK TURKUAZ KÂSE-Çap: 16 cm.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK TURKUAZ KÂSE-Çap: 16 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SONU KÜTAHYA SERAMİK ZEMZEMLİK ve KÂSESİ-Zemzemlik Yükseklik: 5 cm.
Kase Yükseklik: 6 cm.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  OSMANLI 19.YÜZYIL SONU KÜTAHYA SERAMİK ZEMZEMLİK ve KÂSESİ-Zemzemlik Yükseklik: 5 cm. Kase Yükseklik: 6 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 20.YÜZYIL BAŞI ÇANAKKALE SERAMİK “SAVAŞ GEMİSİ” KAİDELİ VAZO-Ölçüler: 13 x 17 x 9 cm.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  OSMANLI 20.YÜZYIL BAŞI ÇANAKKALE SERAMİK “SAVAŞ GEMİSİ” KAİDELİ VAZO-Ölçüler: 13 x 17 x 9 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN DÖNEMİNDE SARAYDAN HEDİYE EDİLEN (OPALİN) KUTSAL “HIRKA-İ SAADET SUYU” SÜRAHİSİ / ORİJİNAL DERİ KAPAKLI-Sultan II.Abdülhamid Han döneminde Hırka-i Saadet törenlerinde Hırka-i Saadet’in yıkanmasıyla elde edilen ve kutsal kabul edilen su, münakkaş ve sade cam sürahilerle önemli mevkideki kişilere mevkisine göre saraydan hediye edilirdi.

Referans: Eserin benzer örneği “Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu”nda bulunmaktadır. Envanter No: TSM 21/763

Literatür: Hırka-i Saadet Teşkilatı, Törenleri ve Kutsal Emanetleriyle Hırka-i Saadet Dairesi / Sevgi Ağca

Yükseklik: 18 cm.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  OSMANLI 19.YÜZYIL SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN DÖNEMİNDE SARAYDAN HEDİYE EDİLEN (OPALİN) KUTSAL “HIRKA-İ SAADET SUYU” SÜRAHİSİ / ORİJİNAL DERİ KAPAKLI-Sultan II.Abdülhamid Han döneminde Hırka-i Saadet törenlerinde Hırka-i Saadet’in yıkanmasıyla elde edilen ve kutsal kabul edilen su, münakkaş ve sade cam sürahilerle önemli mevkideki kişilere mevkisine göre saraydan hediye edilirdi. Referans: Eserin benzer örneği “Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu”nda bulunmaktadır. Envanter No: TSM 21/763 Literatür: Hırka-i Saadet Teşkilatı, Törenleri ve Kutsal Emanetleriyle Hırka-i Saadet Dairesi / Sevgi Ağca Yükseklik: 18 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL BEYKOZ OPALİN ALTIN BEZEME “MAYDANOZLU” KÂSE-Referans: Türk Cam Sanatı ve Beykoz İşleri, 1974 / Fuat BAYRAMOĞLU

Ölçüler: 5.5 x 12 cm.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  OSMANLI 19.YÜZYIL BEYKOZ OPALİN ALTIN BEZEME “MAYDANOZLU” KÂSE-Referans: Türk Cam Sanatı ve Beykoz İşleri, 1974 / Fuat BAYRAMOĞLU Ölçüler: 5.5 x 12 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL BEYKOZ 5 ADET BİLLUR PARFÜM ŞİŞESİ -19. Yüzyıl. Osmanlı. Beykoz mamulâtı. Billur camdan mamul kesme tekniği ile stilize geometrik dekorlu ve yoğun altın yaldız bezemeli 5 adet parfüm şişesi. Eserlerden 3 adedi orijinal kapaklıdır. 

Referans: Türk Cam Sanatı ve Beykoz İşleri, 1974 / Fuat BAYRAMOĞLU

Uzunluk: 12 cm.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  OSMANLI 19.YÜZYIL BEYKOZ 5 ADET BİLLUR PARFÜM ŞİŞESİ -19. Yüzyıl. Osmanlı. Beykoz mamulâtı. Billur camdan mamul kesme tekniği ile stilize geometrik dekorlu ve yoğun altın yaldız bezemeli 5 adet parfüm şişesi. Eserlerden 3 adedi orijinal kapaklıdır. Referans: Türk Cam Sanatı ve Beykoz İşleri, 1974 / Fuat BAYRAMOĞLU Uzunluk: 12 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL BEYKOZ 3 ADET BİLLUR PARFÜM ŞİŞESİ -19. Yüzyıl. Osmanlı. Beykoz mamulâtı. Billur camdan mamul kesme tekniği ile stilize geometrik dekorlu ve yoğun altın yaldız bezemeli 3 adet parfüm şişesi. Eserlerden teki kapaklı, teki de çok renk mine ile dekorludur.

Referans: Türk Cam Sanatı ve Beykoz İşleri, 1974 / Fuat BAYRAMOĞLU

Ölçüler: 18.5 cm. - 17.5 cm. - 14 cm.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  OSMANLI 19.YÜZYIL BEYKOZ 3 ADET BİLLUR PARFÜM ŞİŞESİ -19. Yüzyıl. Osmanlı. Beykoz mamulâtı. Billur camdan mamul kesme tekniği ile stilize geometrik dekorlu ve yoğun altın yaldız bezemeli 3 adet parfüm şişesi. Eserlerden teki kapaklı, teki de çok renk mine ile dekorludur. Referans: Türk Cam Sanatı ve Beykoz İşleri, 1974 / Fuat BAYRAMOĞLU Ölçüler: 18.5 cm. - 17.5 cm. - 14 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL İPEK ÜZERİNE İŞLENMİŞ MEVLEVİ DESTARLI PANO-“Ya Hazreti Mevlana”

Ölçüler: 46 x 61 cm.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  OSMANLI 19.YÜZYIL İPEK ÜZERİNE İŞLENMİŞ MEVLEVİ DESTARLI PANO-“Ya Hazreti Mevlana” Ölçüler: 46 x 61 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “MEVLEVİ” MİNELİ KOLYE UCU-“Medet Ya Hazreti Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî"

Ölçüler: 35 x 24 mm.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  OSMANLI 19.YÜZYIL “MEVLEVİ” MİNELİ KOLYE UCU-“Medet Ya Hazreti Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî" Ölçüler: 35 x 24 mm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “MEVLEVİ” GÜMÜŞ İĞNE-“Ya Hazreti Sultan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî"

Ölçüler: 52 x 35 mm.
Ağırlık: 3 gr.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  OSMANLI 19.YÜZYIL “MEVLEVİ” GÜMÜŞ İĞNE-“Ya Hazreti Sultan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî" Ölçüler: 52 x 35 mm. Ağırlık: 3 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “MEVLEVİ” GÜMÜŞ MÜHÜR / HİCRİ 1332-“Sadiye, 1332”

Ölçüler: 27 x 13 mm.
Ağırlık: 8 gr.

  Lot No: 139

  Lot: 139

  OSMANLI 19.YÜZYIL “MEVLEVİ” GÜMÜŞ MÜHÜR / HİCRİ 1332-“Sadiye, 1332” Ölçüler: 27 x 13 mm. Ağırlık: 8 gr.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “TEKKE İŞİ” AHŞAP MEVLEVİ DESTAR-I ŞERİFİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Kallavi ebatlarda. Mevlevi Destar-ı Şerifi olarak Mevlevihane’de asılması için ahşaptan yapılmış. Fevkalade kondisyonda. Osmanlı Tekke Sanatı’nın farklı ve nadir, yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir.

Ölçüler: 41 x 29 x 17 cm.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  OSMANLI 19.YÜZYIL “TEKKE İŞİ” AHŞAP MEVLEVİ DESTAR-I ŞERİFİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Kallavi ebatlarda. Mevlevi Destar-ı Şerifi olarak Mevlevihane’de asılması için ahşaptan yapılmış. Fevkalade kondisyonda. Osmanlı Tekke Sanatı’nın farklı ve nadir, yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir. Ölçüler: 41 x 29 x 17 cm.

  USDSold
 • OSMANLI TEKKE İŞİ GÜMÜŞ KAMÇILI 500’LÜK “ÇEK KATALİN” ZİKİR TESPİHİ-Uzunluk: 228 cm.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  OSMANLI TEKKE İŞİ GÜMÜŞ KAMÇILI 500’LÜK “ÇEK KATALİN” ZİKİR TESPİHİ-Uzunluk: 228 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SONU SEDEF ve KEMİK KAKMA (BÜYÜK BOY) RAHLE-Ölçüler: 90 x 24 cm.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  OSMANLI 19.YÜZYIL SONU SEDEF ve KEMİK KAKMA (BÜYÜK BOY) RAHLE-Ölçüler: 90 x 24 cm.

  USDSold
 • İSLAMİK 18.YÜZYIL “HATEMKÂRΔ ZENNE TİP RAHLE-Ölçüler: 48 x 17 cm.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  İSLAMİK 18.YÜZYIL “HATEMKÂRΔ ZENNE TİP RAHLE-Ölçüler: 48 x 17 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “ESER-İ İSTANBUL” SEDEF, KEMİK ve BAĞA (KAPLUMBAĞA KABUĞU) KAKMA AHŞAP MARKÜTERİ SEHPA-Çap: 51 cm.
Yükseklik: 52 cm.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  OSMANLI 19.YÜZYIL “ESER-İ İSTANBUL” SEDEF, KEMİK ve BAĞA (KAPLUMBAĞA KABUĞU) KAKMA AHŞAP MARKÜTERİ SEHPA-Çap: 51 cm. Yükseklik: 52 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 18.YÜZYIL “SEDEF KAKMA” ÇİFT KULPLU AHŞAP SANDIK-Ölçüler: 36 x 69 x 37 cm.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  OSMANLI 18.YÜZYIL “SEDEF KAKMA” ÇİFT KULPLU AHŞAP SANDIK-Ölçüler: 36 x 69 x 37 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL İPEK ÜZERİNE İŞLENMİŞ HAT LEVHA-1.satır; "Umurun Hakka tefviz et haris-i intikam olma"
2.satır; "Cenâb-ı Hâkim-i mutlak ne işlerse adalettir"

Ölçüler: 55 x 72 cm.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  OSMANLI 19.YÜZYIL İPEK ÜZERİNE İŞLENMİŞ HAT LEVHA-1.satır; "Umurun Hakka tefviz et haris-i intikam olma" 2.satır; "Cenâb-ı Hâkim-i mutlak ne işlerse adalettir" Ölçüler: 55 x 72 cm.

  USDSold
 • TOPUZUN HALİL USTA 99’LUK “SIRÇALI KUKA” TESPİH-Uzunluk: 54 cm.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  TOPUZUN HALİL USTA 99’LUK “SIRÇALI KUKA” TESPİH-Uzunluk: 54 cm.

  USDSold
 • TOPHANELİ İSMET GÜMÜŞ KAMÇILI 99’LUK “KUKA” TESPİH -Uzunluk: 59 cm.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  TOPHANELİ İSMET GÜMÜŞ KAMÇILI 99’LUK “KUKA” TESPİH -Uzunluk: 59 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOPHANE İŞİ ESKİ TÜRKÇE “LUKA” USTA DAMGALI BÜYÜK BOY ÇUBUKLU LÜLE-Uzunluk: 25 cm.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOPHANE İŞİ ESKİ TÜRKÇE “LUKA” USTA DAMGALI BÜYÜK BOY ÇUBUKLU LÜLE-Uzunluk: 25 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOPHANE İŞİ “B.FUCHES-CONSTANTINOPLE” USTA DAMGALI ZENNE TİP ÇUBUKLU LÜLE-Uzunluk: 11 cm.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOPHANE İŞİ “B.FUCHES-CONSTANTINOPLE” USTA DAMGALI ZENNE TİP ÇUBUKLU LÜLE-Uzunluk: 11 cm.

  USDSold
 • İTALYAN 19.YÜZYIL “ROBOLLY" İMZALI "ROMA 1890" TARİHLİ ELLE RENKLENDİRİLMİŞ (DİNİ-ASKERİ KOSTÜM) GRAVÜR ALBÜMÜ-“Costumei Religiosi e Militari Della Corte Pontifica”

Ölçüler: 12 x 9 cm.

  Lot No: 151

  Lot: 151

  İTALYAN 19.YÜZYIL “ROBOLLY" İMZALI "ROMA 1890" TARİHLİ ELLE RENKLENDİRİLMİŞ (DİNİ-ASKERİ KOSTÜM) GRAVÜR ALBÜMÜ-“Costumei Religiosi e Militari Della Corte Pontifica” Ölçüler: 12 x 9 cm.

  USDSold
 • TOBIAS CONRAD LOTTER (1717-1777) -“Novissimum Astronomia, Geographia, Ac Gnomonica Compendium”

18.Yüzyıl. T.C.Lotter tarafından hazırlanmış gravür, elle renklendirilmiş. Türünün nadir çıkan koleksiyonluk örneğidir.

Ölçüler: 57 x 69 cm.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  TOBIAS CONRAD LOTTER (1717-1777) -“Novissimum Astronomia, Geographia, Ac Gnomonica Compendium” 18.Yüzyıl. T.C.Lotter tarafından hazırlanmış gravür, elle renklendirilmiş. Türünün nadir çıkan koleksiyonluk örneğidir. Ölçüler: 57 x 69 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL ORİJİNAL FİLDİŞİ ÇERÇEVESİ İÇERİSİNDE (SANATÇI İMZALI) FİLDİŞİ ÜZERİNE ÇALIŞILMIŞ KRALİÇE TASVİRİ MİNYATÜR -Ölçüler: 13 x 11 cm.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  FRANSIZ 19.YÜZYIL ORİJİNAL FİLDİŞİ ÇERÇEVESİ İÇERİSİNDE (SANATÇI İMZALI) FİLDİŞİ ÜZERİNE ÇALIŞILMIŞ KRALİÇE TASVİRİ MİNYATÜR -Ölçüler: 13 x 11 cm.

  USDSold
 • ORYANTALİST “GOFRELİ” ALTIN BEZEME MUAZZAM PASPARTU İÇERİSİNDE (DÖNEM BASKI) ÇALIŞMA-Ölçüler: 34 x 25 cm.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  ORYANTALİST “GOFRELİ” ALTIN BEZEME MUAZZAM PASPARTU İÇERİSİNDE (DÖNEM BASKI) ÇALIŞMA-Ölçüler: 34 x 25 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL SONU ORİJİNAL MAHFAZASINDA GÜMÜŞ TEZYİNATLI “ROKOKO ÜSLUBU” FİLDİŞİ MİNYATÜR ÇANTA ve DUA KİTABI-Ölçüler: 10.5 x 8 cm. - 6 x 4.5 cm.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  FRANSIZ 19.YÜZYIL SONU ORİJİNAL MAHFAZASINDA GÜMÜŞ TEZYİNATLI “ROKOKO ÜSLUBU” FİLDİŞİ MİNYATÜR ÇANTA ve DUA KİTABI-Ölçüler: 10.5 x 8 cm. - 6 x 4.5 cm.

  USDSold
 • İSPANYOL 19.YÜZYIL “TOLEDO” ALTIN KAKMA SİGARA TABAKASI-Ölçüler: 8.5 x 7.5 cm.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  İSPANYOL 19.YÜZYIL “TOLEDO” ALTIN KAKMA SİGARA TABAKASI-Ölçüler: 8.5 x 7.5 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL “BOTTINI” İMZALI BRONZ (ALTIN VERMEYLİ) AMPİR KUTU-“Madame Recamier”

Ölçüler: 6.5 x 15 x 11 cm.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  FRANSIZ 19.YÜZYIL “BOTTINI” İMZALI BRONZ (ALTIN VERMEYLİ) AMPİR KUTU-“Madame Recamier” Ölçüler: 6.5 x 15 x 11 cm.

  USDSold
 • HRİSTİYAN 19.YÜZYIL İKONOGRAFİK KUTSAL EŞYA MUHAFAZASI -Ölçüler: 15 x 7 x 4 cm.

  Lot No: 158

  Lot: 158

  HRİSTİYAN 19.YÜZYIL İKONOGRAFİK KUTSAL EŞYA MUHAFAZASI -Ölçüler: 15 x 7 x 4 cm.

  USDSold
 • RUS KAFKAS 19.YÜZYIL (USTA DAMGALI) SAVATLI GÜMÜŞ EKSİKSİZ KEMER-Ölçüler: 77 x 5 cm.
Ağırlık: 101 gr. (Kemer dahil.)

  Lot No: 159

  Lot: 159

  RUS KAFKAS 19.YÜZYIL (USTA DAMGALI) SAVATLI GÜMÜŞ EKSİKSİZ KEMER-Ölçüler: 77 x 5 cm. Ağırlık: 101 gr. (Kemer dahil.)

  USDSold
 • RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA “ILYA SOROKIN” USTA DAMGALI (ALTIN VERMEYLİ) REPOUSSÉ GÜMÜŞ TABAKA -Ölçüler: 8.5 x 11 cm.
Ağırlık: 185 gr.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA “ILYA SOROKIN” USTA DAMGALI (ALTIN VERMEYLİ) REPOUSSÉ GÜMÜŞ TABAKA -Ölçüler: 8.5 x 11 cm. Ağırlık: 185 gr.

  USDSold
 • RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA “IVAN KONSTANTINOV” USTA DAMGALI (ALTIN VERMEYLİ) REPOUSSÉ İTHAFLI GÜMÜŞ TABAKA -Ölçüler: 8 x 12 cm.
Ağırlık: 218 gr.

  Lot No: 161

  Lot: 161

  RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA “IVAN KONSTANTINOV” USTA DAMGALI (ALTIN VERMEYLİ) REPOUSSÉ İTHAFLI GÜMÜŞ TABAKA -Ölçüler: 8 x 12 cm. Ağırlık: 218 gr.

  USDSold
 • RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA “LOZINSKY” USTA DAMGALI (ALTIN VERMEYLİ) SAVATLI GÜMÜŞ TABAKA -Ölçüler: 7 x 11 cm.
Ağırlık: 136 gr.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA “LOZINSKY” USTA DAMGALI (ALTIN VERMEYLİ) SAVATLI GÜMÜŞ TABAKA -Ölçüler: 7 x 11 cm. Ağırlık: 136 gr.

  USDSold
 • RUS 19.YÜZYIL St.PETERSBURG “MOROZOV” USTA DAMGALI (İNİSİYALLİ) ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ ŞEKERLİK-Ölçüler: 14.5 x 17 cm.
Ağırlık: 470 gr.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  RUS 19.YÜZYIL St.PETERSBURG “MOROZOV” USTA DAMGALI (İNİSİYALLİ) ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ ŞEKERLİK-Ölçüler: 14.5 x 17 cm. Ağırlık: 470 gr.

  USDSold
 • RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA “IVAN KHLEBNIKOV” USTA DAMGALI GÜMÜŞ ŞAHESER SUNUMLUK-Ölçüler: 10 x 23 cm.
Ağırlık: 516 gr.

  Lot No: 164

  Lot: 164

  RUS 19.YÜZYIL MOSKOVA “IVAN KHLEBNIKOV” USTA DAMGALI GÜMÜŞ ŞAHESER SUNUMLUK-Ölçüler: 10 x 23 cm. Ağırlık: 516 gr.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL CHRISTOFLE “İNİSİYALLİ” AZNAVUR İŞİ (TEREYAĞLIKLI) TAM TAKIM BREAKFAST SET -Çaydanlık: 20 cm. (yükseklik) 
Tepsi: 46 x 59 cm.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  FRANSIZ 19.YÜZYIL CHRISTOFLE “İNİSİYALLİ” AZNAVUR İŞİ (TEREYAĞLIKLI) TAM TAKIM BREAKFAST SET -Çaydanlık: 20 cm. (yükseklik) Tepsi: 46 x 59 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL CHRISTOFLE (YALIN) ÇAY TAKIMI-Çaydanlık: 25 cm. (yükseklik) 
Tepsi: 40 x 52 cm.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  FRANSIZ 19.YÜZYIL CHRISTOFLE (YALIN) ÇAY TAKIMI-Çaydanlık: 25 cm. (yükseklik) Tepsi: 40 x 52 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ “CHRISTOFLE” AMPİR STİLİ (MALMAISON SERİSİ) SAUCIÈRE / GRAVY BOAT-Ölçüler: 14 x 23 x 15 cm.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  FRANSIZ “CHRISTOFLE” AMPİR STİLİ (MALMAISON SERİSİ) SAUCIÈRE / GRAVY BOAT-Ölçüler: 14 x 23 x 15 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL” CHRISTOFLE” ALTIN VERMEYLİ (ORİJİNAL İNİSİYALLİ MAHFAZASINDA) TATLI KAŞIĞI TAKIMI / 12 ADET-Kaşık Uzunluk: 12 cm. (her biri)

  Lot No: 168

  Lot: 168

  FRANSIZ 19.YÜZYIL” CHRISTOFLE” ALTIN VERMEYLİ (ORİJİNAL İNİSİYALLİ MAHFAZASINDA) TATLI KAŞIĞI TAKIMI / 12 ADET-Kaşık Uzunluk: 12 cm. (her biri)

  USDSold
 • RUS 19.YÜZYIL USTA DAMGALI GÜMÜŞ TATLI KAŞIĞI TAKIMI -Kaşık Uzunluk: 14.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 103 gr.

  Lot No: 169

  Lot: 169

  RUS 19.YÜZYIL USTA DAMGALI GÜMÜŞ TATLI KAŞIĞI TAKIMI -Kaşık Uzunluk: 14.5 cm. (her biri) Ağırlık: 103 gr.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL MİTOLOJİK TEMALI ALTIN VERMEY “ORMOLU” MERMER KUTU-Ölçüler: 10 x 10.5 cm.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  FRANSIZ 19.YÜZYIL MİTOLOJİK TEMALI ALTIN VERMEY “ORMOLU” MERMER KUTU-Ölçüler: 10 x 10.5 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL SÈVRES PORSELEN BRONZLU VAZO -19.Yüzyıl. Fransız. Sèvres imalat damgalı. Neo-klasik stil. Yoğun altın vermeyli, zengin bronz aplikeli, kapağı bronz kozalak tutamaklı. El çizimi realist saray yaşamı konulu kompozisyon ve peyzajlarla dekorlu. Haliyle. Türünün seçkin ve koleksiyonluk örneğidir.

Yükseklik: 36 cm.

  Lot No: 171

  Lot: 171

  FRANSIZ 19.YÜZYIL SÈVRES PORSELEN BRONZLU VAZO -19.Yüzyıl. Fransız. Sèvres imalat damgalı. Neo-klasik stil. Yoğun altın vermeyli, zengin bronz aplikeli, kapağı bronz kozalak tutamaklı. El çizimi realist saray yaşamı konulu kompozisyon ve peyzajlarla dekorlu. Haliyle. Türünün seçkin ve koleksiyonluk örneğidir. Yükseklik: 36 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ LIMOGES 19.YÜZYIL “JEAN POUYAT” DAMGALI “SOLIS” SANATÇI İMZALI ALTIN YALDIZ BEZEMELİ DUVAR TABAĞI-Çap: 24 cm.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  FRANSIZ LIMOGES 19.YÜZYIL “JEAN POUYAT” DAMGALI “SOLIS” SANATÇI İMZALI ALTIN YALDIZ BEZEMELİ DUVAR TABAĞI-Çap: 24 cm.

  USDSold
 • İNGİLİZ “ROYAL DOULTON” MARKA “BUCKINGHAM” SERİSİ ORİJİNAL MAHFAZASINDA ALTIN YALDIZ BEZEME PORSELEN KAHVE TAKIMI / 6 ADET-Tabak Çap: 13 cm.
Fincan Yükseklik: 7 cm.

  Lot No: 173

  Lot: 173

  İNGİLİZ “ROYAL DOULTON” MARKA “BUCKINGHAM” SERİSİ ORİJİNAL MAHFAZASINDA ALTIN YALDIZ BEZEME PORSELEN KAHVE TAKIMI / 6 ADET-Tabak Çap: 13 cm. Fincan Yükseklik: 7 cm.

  USDSold
 • ART-NOUVEAU “A.BUTILIEZ” İMZALI ASİT İNDİRGEME VE CAMEO TEKNİĞİ CAM VAZO-Yükseklik: 20 cm.

  Lot No: 174

  Lot: 174

  ART-NOUVEAU “A.BUTILIEZ” İMZALI ASİT İNDİRGEME VE CAMEO TEKNİĞİ CAM VAZO-Yükseklik: 20 cm.

  USDSold
 • ART-NOUVEAU “SLIAZ” İMZALI ASİT İNDİRGEME VE CAMEO TEKNİĞİ CAM VAZO-Yükseklik: 23 cm.

  Lot No: 175

  Lot: 175

  ART-NOUVEAU “SLIAZ” İMZALI ASİT İNDİRGEME VE CAMEO TEKNİĞİ CAM VAZO-Yükseklik: 23 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL BOHEM KRİSTAL İÇKİ TAKIMI / 1 KARAF, 12 KADEH-Karaf Yükseklik: 39 cm.
Kadeh Yükseklik: 17 cm. / 16 cm.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  FRANSIZ 19.YÜZYIL BOHEM KRİSTAL İÇKİ TAKIMI / 1 KARAF, 12 KADEH-Karaf Yükseklik: 39 cm. Kadeh Yükseklik: 17 cm. / 16 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL OSMANLI PAZARI İÇİN YAPILMIŞ ALTIN YALDIZ BEZEMELİ ÇİFT KAPAKLI SAHAN-Ölçüler: 15 x 23 cm. (her biri)

  Lot No: 177

  Lot: 177

  FRANSIZ 19.YÜZYIL OSMANLI PAZARI İÇİN YAPILMIŞ ALTIN YALDIZ BEZEMELİ ÇİFT KAPAKLI SAHAN-Ölçüler: 15 x 23 cm. (her biri)

  USDSold
 • İSVİÇRE “SUISSE LANGENTHAL” DAMGALI “ATELIER ALMA LUZERN” ÜRETİMİ (OSMANLI PAZARINA YAPILMIŞ) AY-YILDIZ PORSELEN TAKIM / 6 ADET-Tabak Çap: 12 cm.
Fincan Yükseklik: 4.5 cm.

  Lot No: 178

  Lot: 178

  İSVİÇRE “SUISSE LANGENTHAL” DAMGALI “ATELIER ALMA LUZERN” ÜRETİMİ (OSMANLI PAZARINA YAPILMIŞ) AY-YILDIZ PORSELEN TAKIM / 6 ADET-Tabak Çap: 12 cm. Fincan Yükseklik: 4.5 cm.

  USDSold
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL “PORCELAIN DE PARIS” HANIM SULTAN FİGÜRÜ / TISANIÈRE-19. Yüzyıl. Fransız. Porcelain de Paris. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Tisanière özellikli, yoğun altın yaldız dekorlu. Türünün koleksiyonluk örneğidir.

Yükseklik: 29 cm.

  Lot No: 179

  Lot: 179

  FRANSIZ 19.YÜZYIL “PORCELAIN DE PARIS” HANIM SULTAN FİGÜRÜ / TISANIÈRE-19. Yüzyıl. Fransız. Porcelain de Paris. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Tisanière özellikli, yoğun altın yaldız dekorlu. Türünün koleksiyonluk örneğidir. Yükseklik: 29 cm.

  USDSold
 • TURQUERIE SANATI 19.YÜZYIL “BISCUIT” SULTAN ve HANIM SULTAN MUMLUKLU ÇİFT FİGÜR-Yükseklik: 20 cm. (her biri)

  Lot No: 180

  Lot: 180

  TURQUERIE SANATI 19.YÜZYIL “BISCUIT” SULTAN ve HANIM SULTAN MUMLUKLU ÇİFT FİGÜR-Yükseklik: 20 cm. (her biri)

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SONU KÜTAHYA SERAMİK “RUMİ ÜSLUBU” ÇİFT VAZO -Yükseklik: 39 cm. (her biri)

  Lot No: 181

  Lot: 181

  OSMANLI 19.YÜZYIL SONU KÜTAHYA SERAMİK “RUMİ ÜSLUBU” ÇİFT VAZO -Yükseklik: 39 cm. (her biri)

  USDSold
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SONU KÜTAHYA SERAMİK (KALLAVİ EBATLARDA) TANKARD -Yükseklik: 24 cm.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  OSMANLI 19.YÜZYIL SONU KÜTAHYA SERAMİK (KALLAVİ EBATLARDA) TANKARD -Yükseklik: 24 cm.

  USDSold
 • OSMANLI 20.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK “AZİM ÇİNİ” İMZALI RUMİ ÜSLUBU (BESMELE YAZILI) DUVAR TABAĞI-Çap: 30 cm.

  Lot No: 183

  Lot: 183

  OSMANLI 20.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK “AZİM ÇİNİ” İMZALI RUMİ ÜSLUBU (BESMELE YAZILI) DUVAR TABAĞI-Çap: 30 cm.

  USDSold